Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město získalo dvě krajské ceny

Město získalo dvě krajská ocenění. Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost a také titul “přívětivý úřad”, který mu udělilo ministerstvo vnitra.

V Novém Jičíně funguje “přívětivý úřad”. V tomto hodnocení ministerstva vnitra skončilo město  v rámci Moravskoslezského kraje na třetím místě. Posuzovala se dostupnost služeb pro občany, otevřenost úřadu a komunikace s veřejností.

“Stejně tak je tam důležité, jak je úřad transparentní. Bylo kladně hodnoceno, že máme nastavený klikací rozpočet, druhým rokem máme participativní rozpočet. Důležité bylo také to, že máme dohledatelné veškeré materiály, které souvisí s rozhodovací činností města, na webu města jsou dohledatelné rozpočty, popřípadě informace i za několik posledních let,” uvedla    Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.  

“Děláme veřejná fóra, veřejná projednání, a to díky projektu Zdravé město. Také díky rozvoji technologií, díky  tomu, že máme například aplikaci Město v mobilu, díky které mohou lidé snáze zjišťovat informace a naopak se mohou podílet na chodu města třeba tím, že mohou ohlašovat závady,” dodal Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.   

Přívětivějšími městy, než Nový Jičín, jsou v kraji už jen statutární sídla Ostrava a Karviná.

Zhruba ve stejné době převzali představitelé novojičínské radnice další ocenění - Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost. V kategorii obcí s rozšířenou působnosti obsadil Nový Jičín první místo. V soutěži se například posuzovala ekonomická a sociální odpovědnost radnice a přístup k životnímu prostředí.

“Protože máme spoustu projektů na úsporu energií. Co se týče těch sociálních oblastí, tak že zapojujeme do různých činností všechny věkové kategorie města. Zároveň, že je v rámci města nastaveno spoustu příležitostí pro setkávání a aktivit pro veřejnost,” vyjmenovala  koordinátorka Zdravého města Nový Jičín.  

Hodnotitele město  zaujalo ekologickou městskou hromadnou dopravou, která je zajišťována elektrobusy, a také zaváděním různých cykloopatření.

“Za poslední dobu jsou viditelné cyklopruhy na Palackého, v brzké době budeme pořizovat cykloboxy pro uskladnění kol. A stejně tak, že se město dlouhodobě zapojuje co do kampaní Do práce na kole, Ukliďme Česko, Evropský týden mobility a tak dále,” pokračovala  Lucie Hrdličková.

“Je to pro mně důkaz,ž eto město je nasměrováno tím správným směrem. je to ocenění za rok 2018, takže bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům úřadu a vedení města, kteří se na tomto ocenění podíleli,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Na závěr dodejme, že městský úřad u rady kraje zabodoval nejen přístupem k občanům, ale i ke svým  zaměstnancům.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail