Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci se v GALAXII starají o kuřecí líheň

Základní škola Galaxie připravila projekt, ve kterém si žáci vyzkouší několik řemesel. Například z třeťáků se stali farmáři, přímo ve třídě se starají o kuřecí líheň.

Jednadvacet dnů se budou třeťáci ze Základní školy Galaxie starat o šest vajíček, které jsou uloženy  v malé umělé líhni. Svou každodenní péčí jim nahrazují přirozené chování slepice.

“Nejdříve je vyndáme z líhně, pak tam opatrně musím nalít 20 mililitrů, které nabereme do injekční stříkačky,” popsal úkol Matěj Mikulenka, žák 3. třídy.

“Každé vajíčko musíme otočit, aby mělo pohyb a mohlo dýchat,” doplnil Jakub Juřík, žák 3. třídy.

Tuto činnost opakují děti každý den, vše, včetně teploty v líhni, zaznamenají do tabulky. Po třech týdnech by měly být svědky toho, jak se vylíhnou kuřata.

“Uvidí, co to obnáší, ta vajíčka vysedět. Že to není jen tak, že slepička snese vajíčko a za nějakou dobu se vylíhne kuřátko, ale že to je i nějaká práce a starosta o ty vajíčka. Aby to děti pochopily , tak nám sem přivezli líheň a děti se o vajíčka starají,” podotkla Jitka Žáková, učitelka ZŠ GALAXIE, Nový Jičín.

Malá kuřata pak školáci odvezou zpět na farmu, Venkovskou školou Bludička, která jim vajíčka poskytla, a na tomto statku v Bludovicích budou následně tři dny pracovat, pomáhat pečovat o další hospodářská zvířata.

Tato praktická výuka je součástí pilotního projektu, do kterého škola zapojila i další své žáky.

“Děti ze třetí až páté třídy navštěvují různé provozy, kde mají možnost si vyzkoušet jednotlivá povolání. Současně jsme každé skupince stanovili úkol, který by měly děti během tří dnů zpracovat,” sdělil  Daniel Přáda, ředitel ZŠ GALAXIE, Nový Jičín.

Páťáci tak ve stolařské dílně vyráběli dřevěné vyvýšené záhony, které umístí do venkovního areálu školy a každá třída si do nich vysází své plodiny.

“Čtvrťáci jsou rozděleni na dvě skupinky, Jedna je v domácí pekárně, druhá část třídy je v zahradnictví, kde se učí sázet sazenice zeleniny a květin,” doplnil ředitel školy.  

Záměrem praktických dnů je, aby si děti oživily řemesla a skutečně podnikly nebo vytvořily užitečnou věc.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail