Sportovci opět vzdali hold průkopníkovi zápasu

Hala ABC byla dějištěm dalšího ročníku zápasnického Memoriálu Miroslava Rešla. Ve volném stylu se utkali sportovci ze tří zemí.

Na prestižním turnaji, který je věnován průkopníkovi a trenérovi zápasu v Novém Jičíně, Miroslavu Rešlovi, se bojovníci na žíněnkách sešli letos už po 19.

“Je tady sto osmdesát zápasníků, 26 mužstev a tři země Evropy, Češi, Slováci a Poláci, zkrátka výborná kvalita,” uvedl Martin Szarowski, Oddílu zápasu TJ Nový Jičín.

Domácí závodníci zasáhli do všech kategorií soutěže.

“My se připravujeme celý rok. Tento memoriál je jednou ze součástí našeho truernajového plánu. Jezdíme na mistrovství republiky, jezdíme na soutěže do zahraničí, takže děti trénujeme neustále,” reagoval Kamil Škarka, Oddíl zápasu Nový Jičín.

Jak už zaznělo v úvodu, turnaj měl mezinárodní účast. Do Nového Jičína přijely svádět zápasnické boje také početné výprava ze slovenské Nitry a Šamorína.

“Mám tu dva syny. Přijeli jsme si samozřejmě pro medaili. Je to sice volný styl, naši zápasí v řecko-římském stylu, ale ambice máme vysoké,” sdělil zástupce týmu zápasníků ze Šamorína (Slovensko)

“Jezdíme na turnaje po celé Evropě a tento turnaj patří k těm lepším. Jezdíme do Nového Jičína každý rok. Snažíme se, aby děti sportovaly, aby se hýbaly a neseděly jen při počítačích,” dodal Peter Minárik, tým zápasníků z Nitry (Slovensko)

Tento memoriál byl na delší dobu poslední sportovní akcí, která se v hale ABC konala. Sportoviště se teď na několik měsíců uzavírá a projde rozsáhlou rekonstrukcí.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků