Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský armwrestling má bronz z ME

Armwrestling je sportem, který se z “hospodské páky” propracoval až do soutěží světové úrovně. Z Mistrovství Evropy v Řecku si teď čtrnáctiletý Novojičíňák přivezl bronzovou medaili.

Armwrestlingový klub funguje v Novém Jičíně necelé tři roky a jeden z jeho členů, čtrnáctiletý Adam Číp, už se stal juniorským mistrem České republiky. Teď svou formu potvrdil na Mistrovství Evropy v Řecku, kde získal bronzovou medaili.

“Vylosoval jsem si těžkého soupeře z Ukrajiny  musel jsem ho porazit dvakrát, abych byl na třetím místě a porazil jsem ho. Hned na závodech jsem si zkoukl jeho techniku a věděl jsem, že to bude čistě o rychlosti,” pousmál se Adam Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín.

“Byla tam obrovská konkurence. Jsem rád, že se zúročila ta naše dřina, protočilo se nám tu hodně mladých kluků a jediný Adam tu zůstal a makal,”

Jaromír Bělůnek,  trenér, Armwrestling TJ Nový Jičín.

“Bylo to něco úžasného vidět syna na stupních vítězů, když je třetí na Evropě,”  

Stanislav Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín.  

Adam Číp si svůj úspěch vybojoval v kategorii do 15 let do 65 kilogramů. Na Mistrovství Evropy závodil ve skupině masters také jeho trenér.  

“Na levou ruku se mi zadařilo, skončil jsem na sedmém místě v obrovské konkurenci Gruzínců, Ukrajinci, to jsou strašně silné státy,”  

Trenéra a jeho mladého svěřence teď ale nečeká žádný odpočinek. Díky třetímu místu z Evropy sa Adam nominoval na světový šampionát, který na podzim  proběhne v Rumunsku.

“Ta Evropa nám dává dost, viděli jsme, že ti kluci tam jsou někde jinde, chybí nám rychlost a technika. Budeme na tom makat a já věřím, že Adam se bude posouvat ještě víc a já mu věřím,” uzavřel Jaromír Bělůnek.  

Ještě před mistrovstvím světa se armwreslingová špička z České republiky objeví i v Novém Jičíně. Zdejší klub pořádá poslední červnovou sobotu v prostorách SVČ Fokusu 2. ročník soutěže Novojičínská tlapa o starostův pohár.
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků