Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den bez úrazu byl prevencí před prázdninami

Den bez úrazu, který se konal na Masarykově náměstí, upozornil děti na to, k jakým nehodám a nepříjemnostem může během prázdnin dojít. Poskytnutí první pomoci a prevenci si školáci připomněli formou her a soutěží.

Zákroky studentek zdravotnického lycea Mendelovy střední školy byly na Masarykově náměstí jen hrou. Akce Den bez úrazu měla ale dětem připomenout, jak se v létě chovat  bezpečně, aby se do podobné situace nedostaly i v reálu.

“Tato akce je situována před prázdninami, abychom upozornili děti, mládež i dospělé na rizika, která nás o prázdninách čekají. Že je zvýšený provoz, koupeme se u vody. Je tady ukázka, jaké to je, když už potom je nějaký úraz,” sdělil Pavel Sedlář, SVČ Fokus, organizátor akce.

“My tady máme obranu proti úrazům, aby si děti zkusily, jaké to je být zraněný a tolik v létě neriskovaly,” uvedla Alena Malá, studentka zdravotnického lycea, Mendelova střední škola.

”Bylo to super ležet a nechat se nosit,” podělil se se svými pocity malý chlapec na přenosném záchranářském lehátku. “Já jsem dostala sádru na pravou ruku, je to takové trošku nepříjemné, lechtá to,” přidala se jedenáctiletá dívka.

S hygieniky si pak děti mohly zkontrolovat, zda si umí správně umýt ruce. “Dáme si kapičku gelu do dlaně, spojíme prsty druhé ruky a zakroužíme v dlani. A teď už jen opláchneme ruce pod vodou a máme je správně umyté,” okomentovala závěrečnou fázi mytí rukou Zuzana Válková, ústavní hygienik, Nemocnice Nový Jičín

Další část preventivních aktivit Dne bez úrazu směřovala také k bezpečnému koupání.  V neposlední řadě na náměstí nechyběli ani zástupci BESIPU a s koloběžkami a překážkovou dráhou městské policie.

“My upozorňujeme hlavně na to, že když děti o prázdninách jezdí na kole nebo na koloběžkách, kolečkových bruslích,, mají mít na hlavě přilbu. Protože těch úrazů na hlavě je opravdu hodně,”  uzavřela Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy