Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín hledá dobrovolníky k ohroženým dětem

Dobrovolnictví zaměřené na dospělé lidi funguje v Novém Jičíně řadu let. Teď se ale město spolu s ADROU a dalšími partnery snaží zavést tento program pomoci také pro ohrožené děti. V této fázi už začal nábor dobrovolníků.

Myšlenka dobrovolnictví ve vztahu k dětem se v Novém Jičíně začala rozvíjet v loňském roce, kdy vzešla jako jeden z nápadů na Veřejném fóru. Teď se začíná rýsovat  její konkrétní podoba. Primárně by měla pomoci dětem starším 6ti let, které zdejší orgán právní ochrany vede jako ohrožené.

“Jsou to děti, které jsou ohroženy dlouhodobým rodičovským konfliktem. Může se ale také jednat o děti, jejichž rodiče zanedbávají povinnosti vyplývající jim  z rodičovské odpovědnosti, je tam nad rodinou nařízen soudní nebo správní dohled, specifikoval Richard Pešat, vedoucí odd. sociálně právní ochrany dětí, MěÚ Nový Jičín.

V současné době už začal nábor dobrovolníků. Mělo by se jednat o lidi starší 18ti let, nicméně dětem věkově blízké.

“Hledáme dobrovolníky, kteří budou ochotni být starším kamarádem těmto dětem. V tuto chvíli máme sedm zájemců do tohoto nového dobrovolnického programu,” sdělila Irena Blablová, Dobrovolnické centrum ADRA.

Dobrovolníci budou proškoleni. K prvnímu kontaktu mezi dobrovolníkem a dítětem dojde na půdě sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, která působí i v Novém Jičíně..

“Dobrovolník bude mít možnost kdykoliv se na nás obrátit s otázkou, zda reakce dítěte odpovídá nějakému běžnému standardu, budeme účastni supervizí. Takže dobrovolník v tom nikdy nezůstane sám,” uvedla Hana Schwarz, Centrum sociálních služeb Ostrava.  

Program dobrovolnictví u dětí by mohl začít v praxi fungovat v průběhu měsíce září.
Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Mořkov
Mořkov
od 15 200 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků