Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín přivítal prázdniny v námořnickém stylu

Vítání prázdnin na Masarykově náměstí proběhlo letos v námořnickém stylu. Kdo mohl, přišel v modrobílém oblečení. Akci provázely soutěže, workshopy a koncerty.

Akrobatickými Piráty z nebes odstartovalo taneční studio Circus! pomyslné vyplutí na prázdninovou plavbu. 

“Pro přivítání prázdnin jsem letos zvolili téma námořníků. Na náměstí na námořním korábu přivítáme spoustu dětí, které se těší na prázdniny,” uvedla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín. 

Pro školáky od mateřinek až po studenty byl připraven program s kouzelníkem, akrobatickým tancem, workshopy, parkourovým skákáním a soutěžemi.Vedle městského kulturního střediska na něm spolupracovalo například také SVČ Fokus. 

“Pro všechny jsme si připravili tetování, ale je potřeba splnit pět námořnicky laděných úkolů,” podotkl Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus. 

Pro pracovníky Fokusu je Vítání prázdnin současně zahájením šňůry letních táborů. Letos připravili 17 příměstských a 7 pobytových turnusů. První začaly hned nástupem července. Téměř všechny už byly se startem prázdnin zaplněny, přihlásit se dá ještě na příměstský tábor deskových her. 

“A co se pobytových táborů týče, tam jsou ještě volné dva,” dodal ředitel Fokusu.

Další námořnické týmy byly na náměstí vidět třeba na stanovišti Rodinného centra Mozaika, které bavilo spíše menší děti. 

“Přesunuli jsme tady pod stan naši herničku, připravili jsme si malování na obličej a bosonohý chodník. Děti projdou žraločí stezkou a za odměnu je čeká poklad,” popsala aktivity  Zuzana Rosová, RC Mozaika. 

“Děti si mohou vyzkoušet pole dance na tyči. Začínáme jednoduchými prvky, aby si zvykly, ale děti jsou šikovné, ohebné, takže jim to jde samo,” podotkla Eva Balická, lektorka Circus! Dance Studio. 

“Máme tady parkour zónu a snažíme se věnovat dětem, která za námi přijdou. Základem v parkouru je bezpečnost. Dělat vše s kontrolou a nehazardovat. Od toho jsou tady trenéři, kteří radí, jak ideálně začít a postupně se zdokonalovat,” zdůraznil LUBOMÍR BAUM, lektor školy parkourového skákání. 

Součástí programu Vítání prázdnin bylo i vystoupení novojičínských mateřských škol. Více než dvě stě dětí zazpívalo pod vedením sbormistra Josefa Zajíčka lidové písničky. 

Slavnost na ukončení školního roku pak pokračovala hudebními a tanečními vystoupeními  SVČ Fokus, koncertem novojičínské kapely Echo a závěr patřil Pavlu Caltovi.

    Nahlásit chybu

    K tématu


    Nejčtenější zprávy