Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzeum představilo práci včelařů

V Muzeu Novojičínska byla do poloviny srpna prodloužen výstava Společenský život hmyzu. Expozici ze světa drobných živočichů zpestřil i workshop včelařů. Návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout včelí královnu.

Program Zázračný svět včel připravilo muzeum ve spolupráci s novojičínskou organizací Českého svazu včelařů zejména pro dětské návštěvníky.  

“Mají tady možnost podívat se na živé včely, poznávají královnu, dělnice, trubce, vyrábí si svíčky z včelího vosku, zdobí perníčky a povídají o včelkách, jak žijí,” uvedla Markéta Machová, Muzeum Novojičínska. 

“Aby ta mladá generace slyšela o poslání včelařství a trochu historie. Máme tady pro ně připraven prosklený úl, kde je matka, plod a kolem dokola na rámku zásoby,” doplnil Miroslav Segeťa, předseda Okresní organizace ČSV Nový Jičín.

Malé návštěvníky při setkání se včelaři nejvíce zajímalo, jak je to se včelími žihadly.
“Proč včeličky, když píchnou, tak proč umřou,”  zajímal se malý chlapec. “Když nějaké děti nebo dospělí budou otravovat včelky, tak je píchnou, a žihadlo jim tam zůstane,” přidala se kamarádka. 

Děti si dále mohly vyzkoušet část výstroje včelařů, stočit si svíčku z voskových mezistěn úlu a nechyběla ani ochutnávka medu.

Workshop včelařů se v muzeu konal v rámci výstavy, která vypráví o Společenském životu hmyzu. Výstava je putovní a vznikla ve spolupráci s Muzeem Vysočiny v Jihlavě. Nejvíce pozornosti tu stále poutá živý hmyz ve skleněných teráriích.

“Hmyzu se tu daří různě, podle toho, jak se mění podmínky. Některé druhy se tady množí více, některé méně, ale stále je to pro návštěvníky velice přitažlivé téma: Proto jsem se rozhodli výstavu prodloužit do 18. srpna,” dodala Markéta Machová. 

Zájemci ji tedy mohou shlédnout i o prázdninách, muzeum je otevřeno od pondělí do neděle. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy