Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský domov v Novém Jičíně připravuje revitalizaci zahrady

Dětský domov v Novém Jičíně sídlí 50 let v jedné z historických vily rodiny Hückelů, zakladatelů kloboučnické firmy. Dům je zrekonstruovaný a v dobrém stavu. Vizí jeho obyvatel je ale nová funkční zahrada.

Původní majitelé památkově chráněných Hückelových vil v Novém Jičíně vždy dbali na parkovou úpravu. Jedna z vil je 50 let dětským domovem a příjemné venkovní prostředí by jeho obyvatelů, 32 klukům a holek, rád zařídit i ředitel tohoto zařízení. 

“Každý ředitel by měl mít nějakou vizi, měl by mít plán, který ho bude přežívat, a já se domnívám, že dlužíme tomuto významnému krajinnému prvku a areálu vrátit to, co kdysi měl,” sdělil Michal Pokorný, ředitel Dětského domova Nový Jičín.    

Koncepce zahrady vzniká více než rok, hotova je studie. Navrhuje rozdělení prostoru do několika částí, tou hlavní zůstane travnatá plocha pro sportovní hry. 

“V rámci produkční zahrady by vznikl sad ovocných stromů a zároveň drobná políčka, kde by děti mohly pěstovat zeleninu,” Anna Weberová, krajinářská architektka, autorka studie zahrady.  

Zahradní projekt tento prostor znovu naplní stromy, původní smrky musely pryč kvůli kůrovci.Důvodů pro revitalizaci areálu je ale více. “Nejsou tady vybudovány diskrétní zóny pro děti, které tady žijí,” podotkl ředitel domova. 

“Je tam navržena taková závěsná houpačka, je to takový stan, velmi intimní prostor uzavřený okolní výsadbou,” reagovala architektka.  

Zřizovatelem dětského domova je Moravskoslezský kraj. Pokud vše dopadne podle plánu, mohlo by budování zahrady začít na podzim. 
Hrdza (SK) / koncert

Dnes
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků