Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský domov v Novém Jičíně připravuje revitalizaci zahrady

Dětský domov v Novém Jičíně sídlí 50 let v jedné z historických vily rodiny Hückelů, zakladatelů kloboučnické firmy. Dům je zrekonstruovaný a v dobrém stavu. Vizí jeho obyvatel je ale nová funkční zahrada.

Původní majitelé památkově chráněných Hückelových vil v Novém Jičíně vždy dbali na parkovou úpravu. Jedna z vil je 50 let dětským domovem a příjemné venkovní prostředí by jeho obyvatelů, 32 klukům a holek, rád zařídit i ředitel tohoto zařízení. 

“Každý ředitel by měl mít nějakou vizi, měl by mít plán, který ho bude přežívat, a já se domnívám, že dlužíme tomuto významnému krajinnému prvku a areálu vrátit to, co kdysi měl,” sdělil Michal Pokorný, ředitel Dětského domova Nový Jičín.    

Koncepce zahrady vzniká více než rok, hotova je studie. Navrhuje rozdělení prostoru do několika částí, tou hlavní zůstane travnatá plocha pro sportovní hry. 

“V rámci produkční zahrady by vznikl sad ovocných stromů a zároveň drobná políčka, kde by děti mohly pěstovat zeleninu,” Anna Weberová, krajinářská architektka, autorka studie zahrady.  

Zahradní projekt tento prostor znovu naplní stromy, původní smrky musely pryč kvůli kůrovci.Důvodů pro revitalizaci areálu je ale více. “Nejsou tady vybudovány diskrétní zóny pro děti, které tady žijí,” podotkl ředitel domova. 

“Je tam navržena taková závěsná houpačka, je to takový stan, velmi intimní prostor uzavřený okolní výsadbou,” reagovala architektka.  

Zřizovatelem dětského domova je Moravskoslezský kraj. Pokud vše dopadne podle plánu, mohlo by budování zahrady začít na podzim. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry