Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Před zámkem bude náměstíčko s novou kašnou

Město začalo s přestavbou nevzhledného prostoru před Žerotínským zámkem. Do podzimu zde vznikne nové kruhové náměstíčko s kašnou a bezbariérovým vstupem na zámecké nádvoří.

Hlavní přístup do Žerotínského zámku současně lemuje jednu z cest vedoucích do historického centra města. Tento prostor  ze 70. a 80. let, který je teď zahalený za zelenými plachtami, už byl ale zastaralý a nevyhovoval technicky ani esteticky. 

“Tady je příchod od ulice Lidická, v tomto místě máme vodní prvek kašnu s vodotryskem a dále pokračují schody do prostoru Žerotínského zámku,” popsal projekt Michal Hub, Odbor majetku, rozvoje a investic MěÚ Nový Jičín.

To je zatím vizualizace toho, jak by mělo budoucí malé náměstíčko vypadat. V prostoru probíhají demoliční práce, zmizela už původní bazénová fontána a staré lavice.  

“Předmětem je revitalizace toho prostoru, takže nová kašna, nové lavičky, zeleň a další úpravy, nová dlažba. stavba,” doplnil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Součástí úpravy bude změna osvětlení, kolem fontány obložené žulovým kamenem povedou dva půlkruhové chodníky a již zmíněný bezbariérový přístup k zámku. 

“Stavba začala  v polovině června, předpokládaní doba trvání je tři měsíce, takže začátkem září bychom mohli mít hotovo. Předpokládaná cena je 3,4 miliony korun,” doplnil místostarosta.   

Projekt revitalizace tohoto prostranství se měl realizovat už vloni. O zakázku ale nebyl ze strany zhotovitelů zájem, proto město muselo výběrové řízení vyhlašovat opakovaně. Stavbu se tak podařilo zahájit až letos. Muzeum Novojičínska přislíbilo,že současně opraví bílou zámeckou zeď této vstupní části. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy