Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští zastupitelé se na koupi lyžařské chaty nedohodli

Lyžařský klub v Novém Jičíně prodává turistickou chatu na kopci Svinec. Jako první ji nabídl městu. Zastupitelé ale o koupi nemovitosti nerozhodli.

Chata Svinec na stejnojmenném kopci u Nového Jičína je oblíbeným turistickým výletištěm a v minulosti byla zázemím lyžařského klubu. Nicméně poslední léta už ji k provozu vleku klub nevyužívá.

“Dnes je to čistě komerční objekt, který je pronajímán. Lyžařský klub tam nemá žádné zázemí, chata je pro něj administrativní zátěží, tak se rozhodl ji prodat,” uvedl Pavel Andrýsek (ČSSD), prezident Lyžařského klubu Svinec, zastupitel. 

Klub chatu za 4 a půl milionu přednostně nabídl městu. Zastupitelé, ani v rámci koalice, nebyli jednotni a o koupi nerozhodli. 

“Zastupitelstvo nepřijalo žádné usnesení. Mé doporučení bylo nepřijmout nabídku, nevidím zbytnost tohoto majetku pro město Nový Jičín,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

”Z mého pohledu by město nemělo vlastnit restaurační zařízení,” přidal své stanovisko Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.     

“Já osobně a všichni zastupitelé za zelené a TOP 09 jsme byli pro výkup chaty. Pokud by město chatu odkoupilo, mohlo by zajistit, že i nadále tam bude restaurace, která bude k dispozici veřejnosti,” konstatoval Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

V posledních dvou letech se na Svinci vůbec nelyžuje, a to kvůli vypuštěné nádrži Čerťák, ze které lyžaři čerpali vodu na umělé zasněžování.. Nečinnost areálu se podepsala na jeho stavu. 

“Prostředky z prodeje chaty chceme využít právě k obnovení infrastruktury, doplnění sněžných děl a dalších věcí, které jsou nutné k obnovení provozu,” dodal Pavel Andrýsek.  

Lyžařský klub se nyní pokouší chatu prodat na realitním serveru. Pokud se nenajde vhodný kupec, chce ji opětovně nabídnout městu.
Festival pod Kaštany III.- Věra Martinová, René Souček, JARA Trio

17.07. 18:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Festival pod Kaštany III. - Lenka Filipová, Samson Lenk a další

18.07. 14:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Městská dechová hudba Nový Jičín / koncert

19.07. 15:00
Nový Jičín, zahrada restaurace Nové Slunce

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků