Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Novém Jičíně zřídila vlastní inzertní bazárek

Novojičínská radnice zřídila vlastní inzertní portál, od kterého si slibuje snížení množství odpadu. Bezplatně jej mohou využívat občané. Město na něm bude nabízet svůj nepotřebný majetek a pronájem budov a bytů.

Obyvatelům Nového Jičína nabídla radnice novou službu - své nepotřebné použité věci nemusí házet do popelnic, ale mohou je dále nabídnout prostřednictvím inzertního portálu bazarek.novyjicin.cz

“Hlavním impulsem byla situace okolo ukončení skládkování k roku 2024, takže jsme se snažili touto cestou hledat způsoby, jak uvedený problém nějakým způsobem pořešit,” uvedla Marta Kiššová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín. 

Veřejnost může na tomto webovém portálu prodávat nebo darovat použité oděvy, hračky, kočárky, elektroniku, zahradní techniku a další. 

“Odkaz na bazárek najdeme na webových stránkách města., a to na jejich levé části,”  podotkl Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín. 

Podle obchodních podmínek, schválených radou města, může být každý inzerát zobrazován po dobu šesti měsíců. Pravidla pro registraci ale zakazují lidem prodej realit, alkoholu, tabákových výrobků, léků, a také nabízet sjednání úvěru a nesmí sloužit k propagace politických stran. 

“Chceme, aby zde inzerovali hlavně naši občané, a občané okolních obcí, s tím, že je výhodné, že z hlediska té vzdálenosti si zboží mohou předávat přímo a nemusí platit poštovné,” dodal Zdeněk Petroš. 

Radnice dále připravuje směrnici, podle které bude na bazárku nabízet také svůj neupotřebitelný majetek, třeba staré stoly za symbolickou cenu. Na rozdíl od občanů  bude moci město prostřednictvím portálu nabízet také prodej nebo pronájem svých nemovitostí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy