Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potomek Hückelů navštívil továrnu svých předků, výrobu si pamatuje z dětství

Továrna na klobouky v Novém Jičíně je jednou z nejstarších na světě. Před 220 lety ji založila rodina Hückelů. A právě potomek těchto zakladatelů zavítal po letech do výrobního provozu.

Pětaosmdesátiletý Jochen Hückel si v novojičínském Tonaku prohlédl i stroje staré více než 100 let. Vyráběly se na nich klobouky i v době, kdy továrnu vlastnila právě zakladatelská rodina Hückelů. Českou republiku opustila na konci 2. světové války, kdy mu bylo 9 let. 

“Do továrny jsem  chodil a jako každé dítě jsem byl fascinován tou velikostí. Pamatuji si na obrovský komín, ale že bych se pokoušel něco udělat ve výrobě, tak to ne,” pousmál se Jochen Hückel, potomek zakladatelské kloboučnické rodiny.

Přestože mu dnes kloboučnictví už nic neříká, žije v Kanadě, je rád, že se firma rozvíjí. Necítí ani žádnou křivdu v souvislosti s tím, že rodina o továrnu a slavnou značku po válce přišla.   

“Ne, nemám žádné špatné pocity. Jako devítileté dítě jsem to tak nevnímal a je to prostě minulost,” podotkl Jochen Hückel.

“Je to ohromný závazek. Výroba tady probíhala desítky generací, je to deset generací rukodělné práce. Každý klobouk projde minimálně 150 ručními operacemi. Čili je to ohromný odkaz,” uvedl Jiří Tourek, předseda představenstva společnosti Tonak. 

Připomínka 220 let založení firmy je v Novém Jičíně součástí slavnosti města. Jochen Hückel tak bude přítomen i odhalení busty svého předka Augustina Hückela. 

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků