Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další historický úspěch Between. Novojičínský klub předvedl své skokanské kvality na mistrovství Evropy

Klub Between Střediska volného času Fokus je držitelem několika titulů mistrů České republiky ve sportovním skákání přes švihadlo. Nedávno se jeho členům podařil další historický úspěch - účast na mistrovství Evropy.

Rope skipping je volnočasová disciplína, skákání přes švihadlo, ze kterého se vyvinul soutěžní sport. Ve SVĆ Fokus funguje klub s názvem Between 6 let.  Přes několik zisků titulů mistrů ČR se letos čtyři jeho členové nominovali v rámci své asociace na evropský šampionát v rakouském Grazu. 

“Byla to soutěž jednotlivců, takže každý z nich jednak skákal na rychlost a jednak freestyle,” sdělila Dana Dokládalová, trenérka Týmu Between, SVČ Fokus Nový Jičín.

Z novojičíňaného klubu se mistrovství účastnili  Patricie Urbanová, Zuzana Polášková, Jan Bukovjan a třináctiletý Kryštof Kozmík, který byl i nejlepším členem celé české reprezentace. Dosáhl největšího úspěchu a ve své kategorii vybojoval 7. místo. Bylo to nejlepší umístění na evropské soutěži v historii České rope skippingové asociace. 

“Tak dobré umístění jsem nečekal, takže mám poměrně velkou radost. Trénuju už asi šestým rokem. Možná bych si v budoucnosti chtěl založit vlastní klub, protože by mě bavilo trénovat,a chtěl bych se zúčastnit nějaké vyšší soutěže,” reagoval  Kryštof Kozmík, Tým Between, SVČ Fokus Nový Jičín

“Moc se mi nedařilo, ale zážitek to byl super. Zatím nejvyšší soutěž, jakou jsem zažil a chystáme se na další. Příští rok bych chtěl zkusit mistrovství světa v Kanadě,” přidal se Jan Bukovjan, Tým Between, SVČ Fokus Nový Jičín.

“Dařilo se mi celkem dobře, akorát jsem zažila stes, když mi hrozila srážka bodů za předčasný start, ale nakonec uznali, že to předčasný start nebyl. Jsem ráda, že jsem tam byla,” dodala ZUZANA POLÁŠKOVÁ, Tým Beetwen, SVČ Fokus Nový Jičín.

“Bylo to pro nás hodně motivační a inspirační. Děti konečně viděly, jaká je v Evropě konkurence. Mistrovství se zúčastnilo 14 států,” doplnila trenérka. 

Pokročilé jádro týmu Between čítá okolo dvaceti členů a úspěšně se věnují také skupinovému skákání. Od října do klubu přistoupilo v rámci kroužku Střediska volného času Fokus dalších 40 nováčků. 

“Určitě doufáme, že za rok za dva z nich budou stejně dobří skokani a že doženou ty pokročilé,” pousmála se Dana Dokládalová. 

V polovině listopadu čeká novojičínské skokany další mezinárodní měření sil v týmové soutěži v Rakousku. Dále otevření mistrovství ČR a zkraje nového roku největší domácí soutěž Blecha sup. Jaro chtějí věnovat přípravě na freestylovou soutěž, která proběhne v Itálii.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků