Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prioritou novojičínského rozpočtu je bydlení. O nejvíce peněz si ale říká kulturní dům

Nový Jičín má schválený rozpočet na rok 2020. Jako prioritní si radnice stanovila investice do bydlení. Ovšem o nejvíce peněz, 70 milionů korun, se hlásí dokončení kulturního domu.

685 milionů korun na straně příjmů, na straně výdajů 870 milionů. To je rozpočet Nového Jičína na rok 2020. Rozdíl pokryjí zdroje na účtech města, případně kontokorentní úvěr. Největší položkou je 70 milionů korun na dokončení kulturního domu v přístavbě Hotelu Praha. 

“Panuje napříč všemi politickými stranami a hnutími, že by tento projekt měl projít nějakou revizí. Samozřejmě vnímáme, že kulturní dům musíme dostavět, ale záleží na té finanční části a tím je vázán i kontokorent,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Zásadní část investic pak směřuje do sportu, školství a bydlení. Město například zafinancuje inženýrské sítě pro 25 rodinných domů a plánuje vznik nových 39 startovacích bytů. 

“Je to také projektová dokumentace na bytový dům K Archivu. Výrazné finanční prostředky jdou do revitalizace bytového fondu a do oblasti tepelného hospodářství, kde plánujeme modernizaci čtyř kotelen v objemu zhruba 28 milionů korun,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

  “Když vezmu oblast školství, tak to je rekonstrukce atria na Komenského 66 a 8.8 milionů jde na opravu šaten na Tyršově  a také na sanaci dané budovy,” dodal Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Další velkou položkou je oprava střechy zimního stadionu za více než 50 milionů korun. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků