Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Park v pohybu podpořil Evropský týden mobility

Evropský týden mobility má i letos novojičínskou účast. Zdravé město pozvalo děti i dospělé na akci Park v pohybu. Smyslem byla podpora aktivit na čerstvém vzduchu a propagace ekologické dopravy.

Park pod gymnáziem se na jeden den proměnil ve venkovní tělocvičnu. Dopoledne se tu mohly vydovádět děti mateřských škol, které se tak staly aktivními účastníky Evropského týdne mobility. Ten probíhá vždy od 16. do 22. září. V Novém Jičíně začal právě akcí Park v pohybu.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: ”Kdy jsme spojili tuhle příležitost s tím, že park je 10 let revitalizován z bývalých gymnaziálních zahrad do této podoby. takže dopoledne tady máme ve spolupráci s městskou policií, Fokusem a Rodinným centrem Provázek různé pohybové aktivity pro děti.
Hana Lysáčková, SVČ Fokus Nový Jičín: “Připravili jsme velkou opičí dráhu, kde si děti vyzkouší přeskoky přes překážky, prolézání tunelem, slalom nebo hod na cíl.”
Iva Brandejsová, MŠ Bludovice: “Počasí krásně vyšlo, takže jsme se s dětmi přijeli podívat a děti jsou do pohybu nadšené.”
Andrea Erbenová, RC Provázek: “Pracujeme s malými dětmi, tak jsme se do programu také zapojili. Připravili jsme pro ně slalomy, skákání, chůzi na chůdách, jízdu na malé motorce, zkrátka, aby se vybily z energie.”
Rostislav Čubok, strážník MP Nový Jičín: ”Dopravní výchovy není nikdy dost. Setkáváme se s tím, že účastníky dopravních nehod bývají i malé děti. Na tomto stanovišti si děti mohou vyzkoušet právě tu zručnost na koloběžkách.”

Hlavním smyslem Evropského týdne mobility je právě propagace pohybu na čerstvém vzduchu a podpora ekologické dopravy.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Takže pokud to jde, tak vzít kolo nebo jet autobusem nebo vlakem, a ty kratší vzdálenosti napříč městem překonávat prostě jiným způsobem, než že sedneme do auta a jedeme ten kilometr vedle. Také jsme trochu chtěli oživit veřejný prostor, zvláště poté pauza, která tady byla, takže jsme na odpoledne připravili pilates venku, a aby to bylo také trochu i edukativní, máme připraven kurz první pomoci zaměřený na děti.”

V rámci celoevropské kampaně odstartovala v pátek také tradiční Podzimní cyklojízda na cyklostezce Koleje, v úterý 22. září, na který připadá Den bez aut, budou moci lidé jezdit zdarma městskou hromadnou dopravou, kterou mimochodem v Novém Jičíně zajišťují elektrobusy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy