Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zápasníci nastartovali formu na soustředění a jsou znovu na žíněnkách

Sportovní oddíly a kluby zahájily po létě pravidelné tréninky a přípravu na novou sezonu. Na žíněnky se vrátili také zápasníci, kteří ovšem nelenili ani během prázdnin. Do formy se po delším volnu dostávali na týdenním soustředění

Teď už kluci a holky ze zápasnického oddílu pilně trénují v tělocvičně, ještě před pár týdny si ale na soustředění na Horní Bečvě užívali také sportování venku pod širým nebem.

Martin Szarowski, trenér mládeže, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín: “Kde se trénovalo dvoufázově až třífázově. Kluci měli natáhlou žíněnku venku, krásně nám vyšlo počasí. bylo to úplně něco jiného, než uzavřené tělocvična, vydýchaný vzduch. byli na čerstvém vzduchu, okolo krásná příroda. Měli jsme tam děti od přípravky od sedmi až do osmnácti let.”
Tomáš Hantschel, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín: “Bylo to dobré, protože jsme trénovali venku.”
Ondřej Szarowski, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín: “Venku je to lepší než uvnitř, protože se tam nemusím dusit. Já jsem si to užil, bylo to super, pořád jsme tam jen nemakali, ale hráli jsme i hry.”

Soustředění se zúčastnil také spřátelený oddíl zápasníků z Tiché, celkem tak letní fyzickou přípravu absolvovalo 30 dětí.

Od konce srpna už pak zápasníci najeli na klasické tréninky v tělocvičně na ulici Msgr. Šrámka.

Martin Szarowski, trenér mládeže, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín: “Opět drill, příprava na turnaje a na mistrovství České republiky. Takže normálně trénujeme, scházíme se dvakrát týdně v úterý a v pátek.”
Tomáš Hantschel, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín: “Já jsem začal před sedmi lety a nikdy jsem s tím nechtěl praštit. Chtěl bych být mistr České republiky.”
Ondřej Szarowski, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín: “Zápas dělám šest let a je to dřina. Líbí se mi, že se tam musím o úspěch opravdu poprat.”

Stát se bojovníkem na žíněnkách mohou v novojičínském oddílu děti od šesti let, zkusit to ale mohou i starší. 

  Martin Szarowski, trenér mládeže, Oddíl zápasu TJ Nový Jičín: “Samozřejmě, čím dřív to dítě přijde, tím dříve se naučí akrobacii, gymnastice, zpevní celé tělo. Když přijde dítě v deseti nebo ve čtrnácti letech, také to není problém. Mohou se přihlásit i děvčata, máme di děvčata v oddíle. Nikoho nenutíme, necháme jim měsíc, jestli je to chytne, a pak se mohou rozhodnout, jestli s námi zůstanou.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy