Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští strážníci se snaží domlouvat, ale za porušení vládních opatření padají i pokuty

Strážníci městské policie v Novém Jičíně se prioritně snaží porušení vládních opatření řešit domluvou. Udělili už ale také první pokuty. Především za nedodržení povinnosti mít zakrytá ústa i nos a také za porušení zákazu vycházení.

Klasická pochůzková činnost strážníků má od vyhlášení nouzového stavu novou náplň - musí dohlížet na případné porušení vládních nařízení. Novojičínská městská policie v měsíci říjnu řešila 41 těchto prohřešků. Nejčastěji nedodržení povinnosti mít zakrytá ústa a nos v situacích, kdy je to vyžadováno.

Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín: “Udělili jsme pokuty ve výši 15 tisíc korun. Samozřejmě jsme řešili i lidi, kteří nedodržovali zákaz vycházení od devíti večer do pěti hodin do rána. Tam jsme ve většině případech udělili domluvy, ale dali i blokové pokuty.”

Noční výletníky přistihli strážníci 4.

Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín: “Samozřejmě se vždy snažíme přihlížet k tomu, jaké důvody ten člověk k tomu porušení má. Ve většině případů jsme používali domluvy, ale někdy domluva nestačí.”

Dalších 16 osob, a to především z řad lidí bez domova, strážníci napomínali za konzumaci alkoholu na veřejnosti.

Například v úterý po půlnoci zaměstnal strážníky silně opilý muž, který nebyl schopen chůze a ohrožoval sebe i své okolí. Orientační dechovou zkouškou u něj bylo zjištěno více než tři promile alkoholu. Po vyšetření v nemocnici strážníci muže převezli do protialkoholní záchytné stanice v Opavě.
IBEX Security s.r.o. - pracoviště Mořkov
Mořkov
od 15 200 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků