Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti Mendelovy školy diskutovali s velvyslancem USA

V množství školních online projektů se v posledních dnech objevil také ten, který propojil studenty s velvyslancem Spojených států. Setkání se podařilo zprostředkovat na Mendelově střední škole.

Nabídka podebatovat online s velvyslancem Spojených států Stephenem Kingem vzešla od americké ambasády. Ta oslovila školy v České republice v rámci projektu Amerického centra nazvaného Mezinárodní vzdělávací týden. Výzvu přijala například novojičínská Mendelova střední škola.

Petr Brandejs, Mendelova střední škola: “Studenti měli hodinu možnost diskutovat s velvyslancem. Součástí byl zábavný kvíz a měli možnost klást dotazy. Pan velvyslanec měl poměrně rozsáhlé odpovědi, kdy jsme mohli zjistit, že pan velvyslanec této světové mocnosti je člověk z masa a kostí, který má dokonce učitelskou minulost, a popisoval poměrně podrobně, jak se to přihodí, že se někdo stane velvyslancem v Čechách.”

Studenti se dozvěděli zajímavosti o vztazích mezi ČR a USA, a také o možnostech studia za mořem.

Petr Brandejs, Mendelova střední škola: “Pan velvyslanec na to kladl dost důraz, aby se to vědělo mezi lidem, že Spojené státy nabízejí stipendia jak pro vysokoškoláky, tak pro středoškoláky. to nám zdůrazňoval, že to člověka nestojí ani korunu a může studovat ve spojených státech.”

Hodina strávená online se zástupcem světové velmoci byla pro žáky zajímavou a motivující inspirací. Současně si v praxi procvičit anglickou konverzaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

LEFOX, s.r.o.- Fulnek
Fulnek
od 8 400 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry