Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stromky chrání zapáchající postřik, v Žilině už zloději úřadovali

Správci městské zeleně začali s postřikem jehličnatých stromků. Vrstva ovčího loje má ty, které by se mohly hodit ke zpestření vánoc, chránit před zloději. Ovšem v Žilině už se před pár dny pokusili neznámí pachatelů ukrást jedle z oplocené plantáže soukromého pěstitele.

Postřik na bázi ovčího tuku je ve venkovním prostředí naprosto neškodný. Při pokojové teplotě ale nelibě zapáchá. V Novém Jičíně teď správci městské zeleně ošetřují lojem všechny jehličnaté stromky, které by se někomu mohly hodit jako symbol vánoc.

Jan Pobořil, středisko zeleně, TSM Nový Jičín: “Nacházíme se v lokalitě Smetanových sadů, kde jsme letos na podzim vysazovali asi sedm nebo osm nových smrků. Právě tady kolega provádí nástřik modrou barvou speciální na tyto smrčky.”

Další mladé jehličnany nově rostou také například v Janáčkových sadech, u Beskydského divadla nebo v Lesoparku Skalky. I ty už jsou chráněny postřikem.

Nicméně pozornosti zlodějů neunikly 27 listopadu někdy mezi sedmou a devátou hodinou večer jedle z oplocené plantáže soukromého pěstitele v místní části Žilině. Krádež se jim ale dokončit nepodařilo, zřejmě je někdo vyrušil.

René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Jak bylo dosavadním prošetřováním a prověřováním zjištěno, tak po přelezení uzamčeného oplocení došlo k odřezání deseti kusů jedle normandské o výškách přibližně dva metry, a také k vykopání dalších deseti kusů stejných stromků ze zemitého podkladu, kdy vše bylo připraveno k odnesení a tudíž ke spáchání zločinu krádeže.”

Na místě činu zasahovali policisté i se služebním psem. Pachová stopa vedla od ohrady směrem k obci Žilina. Policisté žádají případné svědky, aby se ozvali na obvodní oddělení policie nebo na linku 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy