Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín láká na baby a senior taxi, registrace je zdarma

Služba baby a senior taxi funguje v Novém Jičíně třetím rokem. Za tu dobu prošla několika změnami. Radnice se ji nyní opět snaží zatraktivnit a poslední novinkou je zavedení registrace zdarma. Uživatelé tak zaplatí už jen za samotné jízdy.

Ke konci roku 2020 registruje odbor sociálních věcí novojičínské radnice 360 uživatelů baby a senior taxi, v pololetí to bylo zhruba 200. Aby byla služba i pro město více rentabilní, snaží se počet uživatelů zvyšovat. Motivací může být novinka - vyřízení registrační průkazky zdarma. Stála 30 korun.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Rada města rozhodla o zrušení poplatku za službu baby a senior taxi na celý příští rok.

Tento krok už radnice vyzkoušela ve druhé polovině roku a odezvou byl právě rostoucí počet uživatelů. I tak město službu dotuje sta tisíc korunami ročně.

Lenka Šablaturová, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Jakmile to situace dovolí, budeme s kolegyní obcházet i některé domy, kde v suterénu stojíme a vydáváme průkazy. Lidé tak nemusí jít na městský úřad, a mohou průkaz obdržet přímo v místě bydliště.”

I když je služba určena také dětem do čtyř let s doprovodem, ve valné většině si dotované taxi volají lidé starší 65 let.

Lenka Šablaturová, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Převážní uživatelé jsou skutečně pouze senioři, maminky s dětmi jezdí ojediněle, v tomto roce byly vydány asi pouze tři průkazy.”

Uživatelé i noví zájemci o službu baby a senior taxi mohou požádat o vydání registrace na rok 2021 od 4. ledna. Držitel může absolvovat 8 jízd v měsíci, jedna stojí 20 korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy