Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští krátká setkání u adventního věnce na náměstí vítali

Novojičíňáci možná zahájili nový zvyk spojený s předvánočním časem. Na náměstí byl letos poprvé instalován velký adventní věnec. V podvečer před každou adventní nedělí se u něj sešli lidé, sledovali rozsvícení svící a vyslechli si něco o jejich symbolice.

Kovová kašna umístěná na historické náměstí po jeho rekonstrukci, možná tolik nadšení nevzbudila, zato velký adventní věnec, pro jehož umístění teď posloužila, se setkal se sympatiemi. Čtyři podvečery, vždy před adventní nedělí, se u něj na pár minut sešlo několik desítek lidí, aby přihlíželi jeho požehnání a komentovanému rozsvícení elektrických svící.

Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín: “Ta čtvrtá svíce má symbol pokoje a míru. Více méně všechny ty svíce jsou takovou cestou k pravému pokoji, k pravému míru. Ať je to svíce naděje, svíce lásky a svíce radosti. Všechny tyto hodnoty patří k pravému pokoji. A pokoj, to nemyslíme, že se zavřeme do pokoje a schováme se před těmi ostatními, abychom měli pokoj, a nebo to neznamená, že už mám pokoj od těch ostatních, ale znamená to, že chci žít s těmi ostatními v pokoji a míru. Tak vám všem přeji, aby o těchto Vánocích, byl ve vašich srdcích pravý pokoj a mír.”
návštěvníci centra města: 
“My jsme se snažili chodit pravidelně dívat na rozsvěcování svíce, protože je to krásné. V této době je to důvod, kdy se tu můžeme potkat s lidmi, a vodíme s sebou i děti. Je tu krásná atmosféra.”
“Ještě jsem to jinde neviděla, takže jsme rádi, že to tu je, že je tu něco jiného, než všude jinde.”


Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Thomas Sean Noble - Městská tržnice Nový Jičín
Nový Jičín
od 95 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků