Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka se koná online, bez koledníků

Začala letošní Tříkrálová sbírka. V tuto dobu obvykle pod hlavičkou Charity Nový Jičín vyráželo do ulic na 400 koledníků s téměř 120 pokladničkami. Ovšem ty letos u svých domovů lidé vzhledem k vládním opatřením očekávat nemohou.

Přesto o kontakt a tříkrálové pozdravy úplně nepřijdou. Koledníci se promění v pošťáky a do schránek budou roznášet balíčky s malým kalendářem a cukrem s logem Tříkrálové sbírky a dopis s informacemi, jakým způsobem mohou lidé dobročinnou sbírku podpořit.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “V první řadě bychom chtěli všechny pozvat k návštěvě portálu Tříkrálová sbírka.cz, kde je natočena pěkná koleda a je tam přímo možnost hned přes portál darujme.cz přispět nějakou tu korunku do virtuální pokladničky.”

Kromě toho se ale na několika místech objeví i klasické pokladničky, na které jsou lidé zvyklí. Budou na obecních úřadech okolních obcí, které spadají pod novojičínskou Charitu, jedna už je také volně přístupná v informačním centru na náměstí.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Bude tam až do 26. ledna. Lidé, pokud budou mít cestu kolem, vzpomenou si na to, že tady máme potřebné, kteří na pomoc čekají, tak mohou vhodit penízek přímo tady. Nebo přímo na charitním domě, kde je také přímo na služebně s nonstop provozem umístěna pokladnička.”

Podpořit tuto největší dobročinnou akci v České republice mohou lidé i klasicky bankovním převodem. U této platby, a také u formy online pokladničky, je důležité uvést variabilní symbol pro NJ charitu tak, aby peníze konkrétně pomohly přímo v této oblasti. Podrobné informace jsou také v dopise ve schránkách.

Sbírka, jak už zaznělo, je letos prodloužena do 26. ledna. Přispívat přes online portál pak bude možné i dále, ale do výtěžku Tříkrálové sbírky budou započítány pouze peníze, které dojdou do uvedeného termínu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy