Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Led je až poslední variantou, místo něj je na zimním stadionu připravena umělá plocha

Hokejisté rozpustili kvůli vládním omezením ledovou plochu už na podzim. Více než na její obnovu teď sází spíše na umělý povrch pro inline brusle. Provoz zimního stadionu ale vidí jako reálný až při možnosti sportovat bez roušek a při větším počtu osob.

Hlavní A tým novojičínských hokejistů odehrál v září a říjnu ve 2. lize 5 zápasů, všechny venku. Na první domácí utkání po rekonstrukci střechy zimního stadionu už nedošlo. Něco málo stihla na vlastním ledě odehrát mládežnická družstva.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Když byla zastavena činnost díky koronaviru, tak se přestalo hrát i trénovat. Ještě měsíc jsme nechávali led, protože vždy bylo něco řečeno tak čtrnáct dní dopředu. Tam byla ta úvaha ten led rozpouštět a zase za dva týdny ho mrazit znovu. Říkali jsme si, že počkáme, až bude nějaké definitivní delší rozhodnutí. Takže jsme v podstatě někdy na začátku listopadu led rozpustili a od té doby čekáme, co bude.”

Ztráty za neuskutečněný provoz v loňském roce už spočítalo město, které je vlastníkem sportoviště.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Pokud jde o zimní stadion, tam proběhla v loňském roce velká rekonstrukce, takže po většinu času by byl zimní stadion zavřený tak jako tak, nicméně i tam jsou ztráty na tržbách v podobě vstupného, veřejného bruslení a podobně. Ty tržby dosáhly v roce 2020 částky 330 tisíc korun, což je 26 procent předpokládaného plnění.”

Pro případné uvolnění vládních omezení a určitou možnost obnovení tréninků a sportování teď ale hokejisté dávají před ledem přednost umělé ploše pro inline brusle.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Prostě dokud nebudou podmínky pro děti takové, že to bude bez roušek, bez omezení počtu a bez testů, tak my to nebudeme dělat, protože to všechno je paskvil. Prostě pokud to nebude plnohodnotný sport, tak ten led nebudeme dělat.”

Všechny ukazatele také směřují k tomu, že ani muži už svou soutěž ve 2. lize znovu nezahájí.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Muži, tam ta sezona je odpískaná. Protože většina klubů v naší skupině východ nemá led. A led je navázaný na činnost mládeže. Ten mužský sport je důležitý, ale je to jakási nadstavba. Určitě nám nikdo neudělá led jen proto, že bychom chtěli hrát druhou ligu. A navíc, bez fanoušků, to postrádá smysl.”

Stejně tak sportování mladých hokejistů formou on-line nebo trénováním pouze mimo led může mít podle Milana Urbana význam jen krátkou dobu.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Ty děti chtějí dělat svůj sport a jakákoliv náhražka je sice pohyb, ale neumím si představit, jaký to bude mít celkový dopad. Kdo se do toho hokeje vrátí, kdo se nevrátí. Zvykly si na to, že musí být doma, a ta televizní náhražka je špatně.”

Podle informací Národní agentury pro sport, která vyjednává s ministerstvem zdravotnictví, by 1. března mohly vstoupit v platnost nové podmínky pro sportování. Zda by to ovlivnilo možnost vytvoření ledové plochy, by podle hokejového klubu záleželo i na jednání s městem. Obvykle totiž v dubnu hokejisté led rozpouštěli a stadion sloužil i k jiným účelům, například pořádání podnikatelských veletrhů a svou soutěž tu hrají inline hokejisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy