Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budova volnočasového Fokusu bude větší a časem i pohlednější

Budova Střediska volného času Fokus v Novém Jičíně má před sebou výrazný stavební zásah. Dlouho plánovaná přístavba rozšíří zázemí pro provoz kroužků, následně další část projektu zlepší vzhled celého objektu

Nové variabilní klubovny použitelné pro rukodělné nebo i taneční kroužky získá ještě do konce tohoto roku Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Tady nad tou vstupní částí by měla vzniknout nástavba, jejíž součástí jsou multifunkční sály, o které se budeme převážně opírat."

těší mě na tom to, že tak dostaneme možnost navýšit kapacity kroužků.”

Půjde o nové zájmové lekce v oblasti polytechniky a rukodělných prací. Prostory budou ale sloužit i k činnosti stávajících kroužků nebo táborů. Součástí bude sklad a terasa pro venkovní aktivity. Nástavba ,jejíž realizace má začít ještě v únoru, bude odlehčenou dřevostavbou.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Na tu už máme přislíbenou dotaci ve výši dokonce devadesáti procent. Celkové náklady jsou asi 16 milionů korun, nicméně je potřeba říci, že ta spoluúčast města nebude pouze těch deset procent, ale jsou tam i nějaké neuznatelné náklady.”

Další fází revitalizace Fokusu, už mimo dotaci, je pak také vylepšení stávajícího objektu.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “I zbylá část budovy by měla být doteplena a bude řešen i technický stav střechy, která se pomalu ale jistě stává ne zcela vyhovující.”

I tento projekt rekonstrukce je hotov a na vizualizaci můžeme vidět, jak by se měl ve výsledku zlepšit i estetický vzhled budovy, do které obvykle dochází více než 1000 dětí a dospělých týdně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy1. ZLATÁ SERVISNÍ s.r.o. - Čerpací stanice MOL, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BC LOGISTICS s.r.o. - Multimodal park s.r.o., Mošnov
Mošnov
od 110 do 130 Kč/hod.

Detail

BOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. - LIDL Studénka
Studénka
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry