Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín podporuje moderní technologie, pronikly i do platby poplatků

Nový Jičín patří k městům, která podporují moderní technologie. Po úspěšné aplikaci město v mobilu nebo klikacím rozpočtu teď nastavilo novinku v oblasti úhrady poplatků. Za odpad nebo za psa mohou lidé nově zaplatit i prostřednictvím QR kódu.

Za odpady letos zaplatí lidé v Novém Jičíně stejně jako loni 600 korun za osobu. Platba za psa je různá, například podle bydliště v bytovém nebo rodinném domě, počtu psů a nižší částku mají stanovenou senioři a invalidní důchodci. Oba poplatky mohou nyní občané uhradit novou formou - prostřednictvím QR kódu.

Jiří Kalinec. informatik města Nový Jičín: “Kde občan může po zadání rodného čísla nebo IČO získat informace k platbě za odpady nebo za psy. Po zadání se objeví platební údaje a navíc jako novinka QR kód, který občan může nasnímat ve své mobilní aplikaci a zaplatit prostřednictvím QR kódu.”
Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Chtěla bych ale upozornit, že systém je offline, takže občan po přihlášení nezjistí, zda má nedoplatek nebo přeplatek.”
obyvatel Nového Jičína: “Určitě je to dobrý nápad, jakákoliv další možnost je vítána, takže za mě v pořádku.”

Současně lze také zaplatit klasicky na pokladně úřadu, bezhotovostní platbou z účtu nebo i složenkou.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Oba poplatky, za psy i za odpad se platí jednorázově, a to do 30. června. Dítě do jednoho roku je od poplatku osvobozeno.”

QR kód pro platbu odpadu má částku přednastavenou, úhradu za psa musí majitelé doplnit dle sazebníku, případně k ní mohou přičíst nedoplatek z minulých let.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy