Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jarní úklid v Novém Jičíně začal, bezdomovec ho prospal

V Novém Jičíně už začal jarní úklid. Zatím ale jen formou dobrovolnické aktivity, která se zrodila na facebooku. Malá skupina lidí se vydala zbavit nepořádku soukromý pozemek. Na místě zjistila, že likviduje příbytek bezdomovců.

Sníh ztál a odkryl některá nepěkná překvapení. Například zaneřáděný pozemek vedle Střediska volného času Fokus v Novém Jičíně. Patří k objektu bývalé Jednoty a má soukromého vlastníka. Na facebooku se během několika hodin zrodila aktivita, jejímž výsledkem byl bleskový úklid prostoru.

Jiří Klein (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Já jsem si všiml, když jsme kolem chodil, že tady je dlouhodobě nepořádek, tak mě to trochu štvalo. Já jsem to napsal na takový nový facebookový profil Otevřené fórum Nový Jičín, že se mohou lidé přidat, a jsem rád, že také někdo další přišel pomoci.”

Dobrovolníci se sice dali spočítat na prstech jedné ruky, ale i tak úklid během 15 minut zvládli.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Našli jsme tam asi úplně všechno od odpadků, zbytků od jídla, tento prostor asi slouží i jako toalety, podle toho, co jsme viděli, takže byl to nepříjemný nepořádek.”

Nad vyčištěným prostorem se nachází terasa se stříškou, která evidentně slouží jako ubytovna pro bezdomovce. Jeden tu v době úklidu přespával. Vyrušit se nenechal.

Ilona Majorošová, tisková mluvčí MP Nový Jičín: “Přijali jsme oznámení, strážníci už tam byli. Osobu upozornili, aby si po sobě uklidili a aby se na tomto místě nezdržovala.”

Strážníci budou kontaktovat majitele pozemku a objektu, aby se o svůj majetek postaral a zapojil se do řešení situace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy