Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už druhé zápisy prosedí předškoláci doma, rodiče mohou přihlášky podat do konce týdne

Klasické zápisy do prvních tříd, tak jak je většinou známe, už se nekonají druhým rokem. Do novojičínských základních škol tak musí rodiče formálně zapsat své děti v průběhu tří týdnů v dubnu. Podle učitelů je škoda, že se s budoucími školáky nemohou potkat.

Tito současní prvňáci ze základní školy Jubilejní v Novém Jičíně osobně zápisy v loňském roce také neabsolvovali. Stejně na tom jsou i letošní předškoláci.

Jarmila Šimurdová, ZŠ Jubilejní, pracoviště Dlouhá: “Při zápise jsme vždy to dítě viděli, mohli jsme si s ním popovídat, viděli jsme, jak dítě komunikuje, zda má správné řečové návyky, zda zvládá slabiky. Potom i zjišťujeme, jak jsou schopné samostatně pracovat, zda zvládají odloučení od rodičů. Bohužel toto letos nebude.”
Miroslava Borošová, ZŠ Jubilejní: “Určitě je to škoda, že se s dětmi nevidíme. Je to horší v tom, že nemůžeme těm dětem a jejich rodičům poradit. Těch pět měsíců, které ještě zbývají do začátku školy, je přece jen dlouhá doba, aby děti vypilovaly nějaké věci Tak to trošičku asi bude horší, ale nabízíme jim možnost zkontaktovat se přes e-mail nebo videokonferenci.”

Učitelé a vedení školy se snaží rodičům nabízet různé formy kontaktu, například online konzultace nebo virtuální prohlídku tříd. Kromě povinných formulářů si mohou na webu této školy stáhnout nepovinný pracovní list, jehož vyplnění alespoň něco napoví například o jemné motorice dítěte.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Ten zápis probíhá letos, i k naší nelibosti, tou formou, že žáci nemohou být osobně přítomni. Ale možností, jak dítě zapsat, je několik, máme je všechny uvedeny na webových stránkách.”

Zapsat budoucího prvňáka mohou rodiče například prostřednictvím datové schránky, e-mailem s elektronickým podpisem, poštou nebo si mohou přijít pro dokumenty osobně do školy. Zápisy v novojičínských městských školách probíhají formálně od 6. do 23. dubna.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Vzhledem k tomu, že máme aktuálně poměrně málo přihlášených dětí k zápisu, tak to vypadá tak, že bude jedna první třída na Dlouhé, rádi bychom měli dvě třídy na Jubilejní, ale nevím, jak to bude. Je fakt, že do 23. dubna mají rodiče ještě čas. Tímto bych chtěl vyzvat rodiče žáků, kteří mají spádovou školu naši, aby tak učinili. Rádi jim budeme nápomocni ve všech formalitách.”

Město je zřizovatelem čtyř základních škol, které sídlí v pěti budovách. V tomto školním roce bylo otevřeno deset prvních tříd, které navštěvuje 225 žáků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy