Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Házenkáři rozjeli tréninky a hledají nové posily

Házenkáři jsou stále sice bez své haly ABC a palubovky, ale už se alespoň venku mohou sejít na tréninku. Rozvolnění vládních omezení umožňuje organizovaný amatérský sport. K pohybu se vrací zejména děti a mládež.

Malí házenkáři od minulého týdne obsadili tartanovou plochu letního stadionu a vrhli se do oživení ztracené fyzičky. Vnitřní sportoviště, halu ABC zatím používat nemohou, a tak se musí spoléhat na slušné počasí. S ostatními sportovními oddíly se na venkovních plochách v areálu stadionu střídají.

Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: “Všechna naše družstva začala trénovat, v úterý měli trénink starší dorostenci a muži, včera mladší dorostenci, dneska začínáme s minižáky a následně se přidají mladší a starší žáci a mladší dorostenky a ženy.”
František Švihra, hráči Handball clubu Nový Jičín: “Baví mě to a je to dobrý sport. Těšil jsem se hodně.”
Jiří Brož, hráči Handball clubu Nový Jičín: “Těšil jsem se na házenou hodně, ale na druhou stranu doma byla taková pohoda.”
Jan Plešek, hráči Handball clubu Nový Jičín: “Snažil jsem se i doma trochu cvičit, ale venku je to mnohem lepší.”

Tito kluci vyslyšeli výzvu klubu a dostavili se hned na první trénink. Dlouhá doba, kdy děti a mládež nesměli organizovaně sportovat, se ale na počtu hráčů házené přece jen podepsala.

Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: “Máme nějaké ohlasy rodičů, že jejich děti už končí se sportem, že už nechtějí dál pokračovat. Máme úbytek dětí, musíme se s tím nějak poprat, i když nevím jak, protože do škol zatím chodit nemůžeme, že bychom dělali nějaké nábory. Školní ligy, které nám fungovaly, do kterých jsme měli zapojeno nějakých 23 základních škol, ty nám taky vláda neumožňuje. Uvidíme, jak to bude, snažíme se vymýšlet další aktivity.”

Patří mezi ně i snaha motivovat nové děti pro tento sport během letních prázdnin.

Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: “Chystáme příměstský tábor, neboli Házenkářskou olympiádu. Máme ji naplánovanou ve dvou termínech, a to do 26. do 30. července a potom také ve druhé polovině srpna. Budeme se snažit děti zapojit a pokud se jim házená zalíbí, vzít je do klubu.”

Ideální věk pro začínajícího házenkáře nebo házenkářky je mezi 6 a 12 lety. Právě na tyto věkové kategorie jsou zacíleny i příměstské tábory.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy