Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místo na ledu zatím hokejisté trénují na asfaltu, přerušit přípravu nechtějí ani v létě

Na tréninkovou zátěž už si znovu zvyká hokejová mládež. Přizpůsobit se ale zatím musí možnostem asfaltové plochy, obnovení ledu ještě situace neumožňuje.

Zatím si musí místo ledové plochy vystačit s tou asfaltovou, i tak jsou hokejisté za možnost tréninků rádi a v žákovských a juniorských týmech se zapojili téměř všichni.

Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín: “Za mnou můžete vidět kluky, kteří jsou ročníky narození 2007 a 2008 a máme to jako kategorii starších žáků. Můžete vidět, že v podstatě jsou tady všichni. Nemáme problém žádné kategorii, v podstatě se nám všichni kluci vrátili. Abych nemluvil, že ve 100 procentech, nějaký úbytek je, ale je to v řádech jednoho kluka v nějaké kategorii. A jsme strašně rádi, že tady jsou, protože je na nich vidět, že se opravdu těšili a že jim to opravdu chybělo, ten kolektiv a pracují opravdu na jedničku.”
Josef Zahradníček, hráč HK Nový Jičín: “Bolí mě všechno a nejde mi nic.”
Daniel Horák, hráč HK Nový Jičín: “Celkem v pohodě, ale bolí mě kotníky, stehna, prostě svaly.”

Po několikaměsíční pauze se musí trenéři zaměřit na obnovení kondice hráčů. Možnosti pro to mají zatím omezené.

Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín: “Nám nezbývá nic jiného, než venku běhat skákat ještě nemůžeme, na to nejsou kluci připraveni. Ale běhat, běhat, běhat, mít nějaké hry, které nám to sportoviště dovolí. Pokud nám neotevřou tělocvičny, tak u toho zůstaneme a budeme se snažit nějakou zábavnou formou kluky k pohybu motivovat, aby to vydrželi. Není to pro ně jednoduché, ale bude to potřeba.”

V normálních časech byli hokejisté zvyklí být čtyřikrát týdně na ledu, k tomu jednou až dvakrát týdně v posilovně nebo v tělocvičně a o víkendu odehrát zápas. V současnosti jedou v systému tréninku od pondělí do pátku dvě až dvě a půl hodiny denně.

Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín: “Opravdu nevíme, kdy ten led bude, ale i tak jsme upozornili rodiče, že třeba měsíc pojedeme v kuse a pak těm klukům třeba dáme týden oraz, ale že pojedeme i přes prázdniny. Už tu činnost prostě nechceme přerušovat, protože pokud nastartujeme nějaký tréninkový proces, tak by byla chyba jej zase v rámci prázdnin na měsíc přerušit.”

Podle toho, co jim situace dovolí, naplánují na léto i soustředění a trénink se budou snažit zpestřit bazénem. V záři, jak doufají, by už chtěli plynule navázat na klasickou hokejovou sezonu.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy