Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čarodějnice protáhli na týden, i pro děti, které musí být doma

Trvající omezení už podruhé nedovolila konání veřejného pálení čarodějnic. Magický zvyk si ale připomněli například v mateřské škole v Novém Jičíně. Akci protáhli na celý tento týden a je i pro děti, které do školky zatím nemohou.

V Novém Jičíně se od poloviny devadesátých let konalo vždy vyhlášené pálení čarodějnic na křížení ulic u Masarykova náměstí. Poslední dva roky je ale tato tradice ze známých důvodů přerušená. Akce mohou být jen v omezeném kolektivu. Na čarodějnice si tak zahráli v mateřské škole na ulici Jubilejní.

Jana Štalmachová, vedoucí učitelka MŠ Jubilejní, Nový Jičín: “Kolegyně  byly velmi kreativní, nachystaly spoustu soutěží, hledání v lahvích, slalom na koštěti, lektvary.”

Magického putování se mohly přímo 30. dubna zúčastnit předškoláci a děti zaměstnanců integrovaného záchranného systému, kterým je v současné době návštěva mateřské školy umožněna.

děti MŠ Jubilejní, Nový Jičín:
“Mně se líbilo, jak jsme krmili ty čarodějnice.”
“Mi se líbilo, jak jsme vyráběli košťátka.”

Stejný zážitek se ale mateřinka snaží poskytnout i dětem, které musí být doma.

Jana Štalmachová, vedoucí učitelka MŠ Jubilejní, Nový Jičín: “My jsme koncipovali celý ten den tak, aby byl prostor nejen pro děti, které chodí do školky, ale i ty, které zůstaly doma, ty menší. Takže tady mají přístup po celou dobu, kdy je tady otevřeno, a všechny ty soutěže si mohou splnit taky.”

Čarodějnické úkoly tak budou na plotě školky a před vstupní částí k dispozici po celý první květnový týden.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy