Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dárce krve, nováčky a cyklisty, podpoří Zdravé město Nový Jičín

Zdravé město Nový Jičín se zapojilo do kampaně na podporu dárcovství krve. Spolu s místní nemocnici připravilo několik motivačních akci. Vzácná tekutina je potřeba a v současné době počet dárců klesá.

Novojičínská nemocnice se potýká s úbytkem dárců krve, populace stárne a situaci komplikuje také Covid-19. Krve je tak méně, než je potřeba. Oslovila tedy novojičínskou radnicí, zda by se podílela na motivační akci zejména pro prvodárce. Vznikla tak kampaň Daruj krev se Zdravým městem Nový Jičín.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “My jsme to podpořili tím, že jsme dali vyrobit nějaké dárkové předměty, které prvodárci, kteří přijdou v květnové úterky, obdrží právě po tom odběru.”
Markéta Matušů, vedoucí provozu transfuzního oddělení, Nemocnice Agel Nový Jičín: “Může přijít kterýkoliv zdravý občan ve věku od 18 do 65 let, s minimální hmotností 50 kilogramů. V pondělky a úterky probíhají odběry plné krve, v kterýkoliv den od pondělí do pátku jsou to odběry plazmy a červených krvinek.”

K dobrému skutku - darováním krve - vybízí město také účastníky další, už tradiční květnové akce, Do práce na kole. Odměna tak čeká na transfuzním oddělení rovněž na lidi, kteří přijdou darovat krev v tričku s logem této cyklistické výzvy. Dalším motivačním termínem je pak také úterý 8. června.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “V rámci akce, kterou jsme tentokrát nazvali Daruj kapku krve na Medarda, takže i 8. června rádi dárce odměníme nějakým dárkem navíc.”

Prioritním odběrovým dnem pro tuto kampaň jsou úterky. Na transfuzní oddělení se dárci dopředu objednávají prostřednictvím rezervačního systém na webu nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy