Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kolotoč tréninků začal nanovo i pro basketbalisty

V první půli května už se také vrátili sportovci pod vysoké koše. Trénovat mohou venku, na multifunkčním hřišti v areálu bazénu. Více než na fyzičku se basketbalisté soustředí na techniku a práci s míčem.

První trénink po více než půl roce absolvovali pod vysokými koši také hráči kategorie U13. Tito kluci by za normálních okolností měřili síly v oblastním přeboru a v aktuálních 12, 13 letech by v jejich herním vývoji nastal ideální čas pro zdokonalování basketbalových dovedností.

David Žlebek, trenér BK Nový Jičín: “Ta sezona vypadala tak, že v září a do půlky října se trénovalo relativně normálně, pak přišla korona a v podstatě jsme se dostali k tréninkům až nyní. Chuť je určitě velká, protože kluci mají o tréninky zájem, hlásí se, ale ten počet je omezený, ale trénuje se každý den, takže určitě dvakrát, třikrát týdně se na každého dostane.”

Během hodinu a půl trvajícím pobytu n a hřišti se zaměřují především na práci s míčem.

David Žlebek, trenér BK Nový Jičín: “Jde to vidět, že se rychleji zadýchávají, ale ty tréninky nejsou postaveny na fyzickou kondici, je to spíše o zopakování těch dovedností, které měli. Protože basketbal je hodně drilový sport, musí se trénovat, takž jde vidět, že spoustu věcí zapomněli, ale pokud budou dobře trénovat, určitě si na to vzpomenu.”
Jan Ludva, BK Nový Jičín: “Basketbal hraju tři roky, budu muset ještě potrénovat střely, protože to mi moc nejde. Ale obrana, driblink a finty mi jdou.”
Jan Škařupa, BK Nový Jičín: “Já si myslím, že to, co mi jde, je střelba na koš a dvojtakty. To, co mi nejde, to jsou nějaké ty kličky a zadovky.”

V průběhu prázdnin chtějí basketbalisté upevnit fyzičku a stmelit týmy na letních soustředěních. Rádi mezi sebou přivítají také nováčky.

Ještě v červnu pak připravuje basketbalový klub spolu se Střediskem volného času Fokus konání tradičního Streetballu na Masarykově náměstí. O přesném termínu v těchto dnech jednají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy