Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklobus vyveze do Beskyd cestující s kolem i bez

Z Nového Jičína do Beskyd začal jezdit cyklobus. Zdejší radnice se spojila s dalšími městy a společně uzavřeli smlouvu s veřejným dopravcem. Nová linka jezdí od pátku do neděle, během prázdnin se vypraví i v pracovních dnech.

Cyklobus už před několika lety z Nového Jičína do Beskyd jezdil, jeho fungování ale přerušila výměna dopravce na příměstských linkách. Poslední dva roky zdejší radnice jednala s několika provozovateli autobusové přepravy, zda by bylo možné jej obnovit.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “S tím, že ze strany občanů Nového Jičína, Příbora, Kopřivnice, ale i Frenštátu pod Radhoštěm a Rožnova o to byl poměrně velký zájem, takže jsme se nakonec dohodli na spolupráci právě těchto měst, a společně se podílíme na financování této linky, kterou ale pořád z velké části provozuje na své podnikatelské riziko ČSAD Vsetín.”

Poměr financování vychází z počtu obyvatel každého z pěti zapojených měst. Pro letošní rok činí jejich celková spoluúčast 155 tisíc korun, Nový Jičín z toho uhradí 45 tisíc. Smlouva je podepsána na tři roky.

Cyklobus bude v provozu od 1. května do 28. září, a to o víkendech, v pátky a o svátcích. V době prázdnin pojede i ve všech pracovních dnech.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Trasy jsou dvě, jedna vede na Pustevny, druhá vede na Bumbálku. Na Pustevny jede cyklobus každý pátek ve dvě hodiny odpoledne. O víkendu pak brzy ráno v 6:55 hodin z Nového Jičína. Posléze ta linka na Bumbálku a potažmo na Bílou jede každou sobotu a neděli, a vyjíždí v 9:55 z Nového Jičína.”

Po páté hodině odpoledne pak jedou i zpáteční spoje.

cyklisté: 
“Já cyklobus nevyužívám, protože tam zrovna jezdím normálně běžně na kole, ale je to určitě dobrá věc.”
“Zatím ještě nevyužijeme. Já si dám když tak kolo do auta a vyjedu si, kam potřebuju.”
“Zaznamenal jsme to a počítám s tím, že o prázdninách určitě cyklobus vyzkoušíme.”

Autobus s cyklopřívěsem pojme 24 jízdních kol. Je možné si místa i dopředu zamluvit.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tu rezervaci spíše doporučujeme. Je to možné na stránkách buď ČSAD Vsetín, nebo přímo na stránkách města, kde jsme zřídili přímo odkaz. Je to v menu, v sekci Volný čas, kde je přímo Cyklobus Nový Jičín - Beskydy, a tam občané najdou veškeré informace, co se týče jízdního řádu, ceníku, odjezdu, i návrhy na nějaké trsy, které se dají chodit ať už po hřebenu z Bumbálky nebo případně okolo Pusteven.”

Přestože tento autobusový spoj nese názve cyklobus, může jej, v podstatě jako veřejný spoj, využít kdokoliv. Aby byla linka dostupnější i pro obyvatele Loučky a přilehlých sídlišť, začíná již na Palackého ulici u areálu ČSAD. A na závěr ještě pozvánka na speciální jízdu, v termínu 4. a ž 6. června bude v rámci Dne dětí věnována právě dětem, které budou moci cyklobusem vyrazit zdarma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy