Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zelené město dá studentům šanci si o prázdninách vydělat

Nový Jičín po roční pauze oživuje akci Zelené město. Jedná se o program letních brigád, který dává možnost přivýdělku studentům. Zájem je vždy velký, o účastnících rozhodne rychlost podání přihlášky.

Po loňské pauze, způsobené koronavirem, Nový Jičín opět připravuje akci Zelené město. Ta funguje již řadu let a dává šanci studentům získat během prázdnin brigádu.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jednak samozřejmě dáváme studentům možnost si vydělat nějaké peníze, ale zároveň je to i určitý druh pomoci pro technické služby, a za další přínos považuji i to, že mladí lidé udělají něco pro své město, kde žijí, a tím pádem si ho budou více vážit a také o něm budou i více vědět.”
Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “Pomáhají uklízet ve veřejné zeleni, černé skládky, někdy i v tocích, prostě tam, kde je potřeba.”

Pracovní turnusy budou od pondělí do pátku, bude jich celkem sedm, první začíná 12. července. Jeden brigádník se může maximálně přihlásit na dva týdny. Pracovní doba je od 7:00 do 13:00 hodin.

Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “Dostanou 95 korun na hodinu, to je změna, protože se navýšila minimální mzda. Původně ještě v tom roce 2019 jsme měli 80 korun na hodinu.”

Zájem o brigádu pořádanou městem bývá, podle zkušeností z minulých let, velký a kapacitu přesahuje i dvojnásobně. Pracovníky tak radnice dříve vybíralo losováním.

Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “Letos to máme trošinku jinak. Přihlášky se budou přijímat pouze elektronicky na e-mailové adrese, která je uvedena na webových stránkách a facebooku. Příjem je zahájený od pátku 4. června od 16 hodin. To znamená, ty e-maily, které přijdou, budou zapisovány do jednotlivých termínů.”

Maximálně může město přijmout 47 studentů, pokud by všichni chtěli pracovat dva týdny, bude to 24 lidí. Přednost budou mít ti s bydlištěm v Novém Jičíně a jeho místních částech.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Protože každý rok byl poměrně velký přetlak studentů, tak jsme se rozhodli, že letos upřednostníme ty studenty přímo z Nového Jičína, ale pokud se nepodaří naplnit kapacity, tak potom vyhlásíme druhé kolo, kde dostanou šanci i ti, kteří nejsou přímo z města.”

Změnou je také věk brigádníků, dosud býval minimálně 16 let, letos se mohou do Zelného města hlásit i o rok mladší zájemci.

Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “Je to od patnácti, protože je strašně moc dětí, které v tom věku chtějí něco dělat a v podstatě jiná brigáda není. Takže to máme na těch 6 pracovních hodin a už od 15 let.”

Studenti budou mít k dispozici pracovní i ochranné pomůcky, a budou před zahájením brigády proškoleni. Přihláška a podmínky registrace jsou k dispozici na webových stránkách města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy