Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské muzeum chce upoutat bránou ze skla a Kravařskem

Muzeum Novojičínska chce být moderní kulturní institucí. Představilo vizi nových expozic a projekt rekonstrukce vstupní části svého sídla v Žerotínském zámku. Současnou kamennou zeď má nahradit skleněný průchod, který nádvoří více otevře veřejnosti.

Jednotná vizuální identita v podobě moderního loga, nové expozice a především rekonstrukce vstupu do nádvoří Žerotínského zámku, včetně zbourání kamenné zdi, kterou směrem od Hotelu Praha nahradí prosklený vstup - to jsou základní prvky proměny v moderní kulturní instituci, kterou chce být Muzeum Novojičínska, jehož zřizovatelem je Moravskoslezský kraj.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: “Myslím si, že ten návrh, který Muzeum Novojičínska má, tak myslím, že kopíruje takové ty světové trendy, co se týká moderní architektury a zatraktivnění původních památek, které nám nechaly předcházející generace.”

Interiéry muzea by měly oživit tři zcela nové expozice věnované například historii Novojičínska a zejména také Kravařska.

Zdeněk Orlita, ředitel Muzea Novojičínska: “Jednadvacátý století nabízí poměrně hodně možností, jak komunikovat tradiční nebo konzervativní hodnoty, a to je v podstatě i cílem Muzea Novojičínska. My bychom se chtěli dotknout staré původní krajiny Kravařska, která samozřejmě už neexistuje, a současně využít moderní technologie, abychom získali prostor pro komunikaci s návštěvníkem v 21. století.”

Podle hrubých odhadů si proměna muzea, která bude probíhat po etapách, vyžádá investici celkem 200 milionů korun. Moravskoslezský kraj bude chtít na realizaci získat i prostředky z Evropské unie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy