Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští vymysleli houpačky a discgolf arény

Novojičínská radnice zná vítěze letošního ročníku Projektů pro město. Z návrhů, které předložili občané, získaly podporu z participativního rozpočtu discgolfové arény a houpačka.

Nový Jičín letos vyhlásil 4. ročník participativního rozpočtu a vyčlenil na něj opět 200 tisíc korun. Lidé a spolky předložili šest návrhů na vylepšení života ve městě.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Komise zdravého města doporučila k realizaci dva z těchto projektů. A to konkrétně Novojičínské houpačky a Discgolfové arény, které následně rada města schválila k realizaci. A protože byly schváleny pouze dva projekty, které se vešly do těch 200 tisíc korun, které jsou vyhrazeny, tak neproběhlo to veřejné hlasování, tak jako jsme byli zvyklí v jiných letech.”

Veřejné Discgolfové arény na území města vzniknout čtyři, u Střední odborné školy Educa, u základní školy Komenského, na Skalkách a v Loučce.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Umožní to jednak tréninky profesionálním discgolfistům na disciplínu na kratší vzdálenost, zároveň je to zpestření pro veřejnost, a zároveň místní školy získají zpestření pro výuku tělesné výchovy.”

Výsledkem druhého podpořeného projektu bude houpačka v některé z výletních lokalit. Dva další projekty, stezku z Bludovic směrem k Lesoparku a přístřešek k autobusové zastávce Gregorova, doporučili hodnotitelé zařadit do řádného rozpočtu města na rok 2022.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy