Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový plášť dostanou dva městské panelové domy, opravu z části zaplatí dotace

Začala revitalizace dvou panelových domů v majetku města. Na jejich zateplení získala radnice dotaci. Lepšího komfortu se tak dočkají nájemníci téměř devadesáti bytů.

Město pokračuje v systematické revitalizace svých bytových domů. Letos v létě začaly dvě investiční akce spočívající především v zateplení budov.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Jedna zde v ulici Zborovská, kde je 65 bytů, druhý dům je Na Lani 212 v místní části Loučka. Jsou to dva velké bytové domy ve vlastnictví města, kde jsou nájemní byty. Získali jsme na tyto dvě investiční akce dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, která bude činit 42 procent celkových nákladů.”

Předpokládané náklady na realizaci jsou u bytového domu Zborovská 11 vyčísleny na 14,3 milionu korun a u bytového domu Na Lani na 8,6 milionů.

Práce na renovaci plášťů budov mají trvat do konce roku. Součástí bude zateplení střešní krytiny, obvodových stěn, výměna vchodových dveří a sklepních oken. V těchto dvou panelových domech se zlepší komfort bydlení pro celkem 87 nájemníků.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Obecně lze říci, že město Nový Jičín ten bytový fond dlouhodobě podhodnocovalo finančně. Podle auditu by bylo třeba půl miliardy korun, aby ten bytový fond byl na nějaké úrovni dnešní doby. Město se v současné době snaží tyto problematické domy opravovat.”

Celkem má Nový Jičín ve svém majetku více než 1 100 bytů. V roce 2019 město zrekonstruovalo dům, včetně renovace několika bytů, na Revoluční ulici 36. Na příští rok připravuje projekt na opravu dalšího panelového domu v sídlišti Loučka.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy