Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní léto nabídlo jako novinku pouť u letního stadionu

Kulturní program Novojičínského léta, který standardně obsahuje koncerty a festivaly, nabídl letos několik novinek. Jednou z nich byl první ročník pouti. Konala se ve sportovním areálu u letního stadionu

Pouťové atrakce u letního stadionu, mše svatá ve farním kostele a k tomu doprovodný program s koncerty. Taková byla 1. Novojičínská pouť, která v podstatě navázala na pouťovou zábavu, jež bývala v minulých letech součástí květnového veletrhu novojičínských podnikatelů.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Chtěli jsme navázat na nějakou tradici poutí, které jsou v menších městech a obcích, a uvidíme, jak se bude tento druh zábavy lidem líbit a jak jej přivítají. Součástí jsou kolotočové atrakce, které jsou v provozu od čtvrtku, a kulturní program, který je od pátku do neděle. V pátek byl jako součást pouti koncert Tony Graves na náměstí, sobota je zaměřena na děti plus koncerty a v neděli to bude Dixieland Vojenské hudby Olomouc.”
účastníci akce:
“Zkusila jsem lavici a takové ty koně.”
“Lákala mě hodně ta lavice.”
“Vyrazila jsem s třemi dětmi, teď si nechávají malovat na obličej, už jsou celí potetovaní a moc se nám líbilo především vystoupení kouzelníka.”

Program přišlo podpořilo i Středisko volného času Fokus, které celé léto tráví na táborech, ale i tady se rozhodlo děti pobavit.

Josef Pustka, kroužek deskových her, SVČ Fokus: “S několika drobnými atrakcemi, jako je vyzkoušení deskových her, malování na obličej a tetování henou.”

Účast na pouti pojali Fokusáci už i jako pozvánku do podzimních kroužků, třeba do toho, který se speciálně věnuje deskovým hrám.

Josef Pustka, kroužek deskových her, SVČ Fokus: “Kroužek, doufejme, že začne na přelomu září a října. Oproti loňskému roku zase přibylo několik desítek nových her, které si děti budou moci vyzkoušet.”

První Novojičínské pouti dodala lesk i show král popu, a to v podání jednoho z nejslavnějších imitátorů Michaela Jacksona, který žije v Libhošti.

Pavel Janák, imitátor Michaela Jacksona: “Nejdůležitější je to, přesvědčit ty lidi na počátku toho vystoupení, kdy Michael Jackson vchází na pódium, že to je skutečně on. To je nejdůležitější, ten samotný tanec, to už člověk musí umět.”

Novojičínské kulturní léto potrvá až do září. Jeho vrcholem budou koncerty v amfiteátru na Skalkách, 3. září Jiřího Korna a skupiny Light & Love, a v sobotu 4. září kapely Mirai a Vašo Patejdla. Následovat bude ještě 18. září festival Skalky oldies rock.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy