Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třicet let v uniformě novojičínského městského strážníka

Vznik obecních policií umožnil zákon v roce 1992 a Nový Jičín byl jedním z prvních měst, které začalo formovat své strážníky. Městská policie zde tedy pomáhá už 30 let. Mezi jejími členy jsou také ti, kteří v jejich řadách slouží stejně dlouhou dobu.

Začátky městské policie v Novém Jičíně byly před 30 lety nelehké až úsměvné. K dispozici bylo jedno služební vozidlo a téměř nulové technické vybavení. Vzpomínat na tyto okamžiky dnes mohou, stále v uniformě strážníka, dva muži. Jedním z nich je Pavel Němec.

Pavel Němec, zástupce ředitele MP Nový Jičín: “Z původní skupiny, malé skupiny strážníků, kterých bylo sedm zakládajících v roce 1992, se městská policie rozšířila do kolektivu tak, jak jej známe nyní, kde je to plus minus třicet strážníků.”

Obrovský posun postupně nastal v technickém vybavení, strážníci začali využívat kamerový dohlížecí systém a změnila se i legislativa, která upravovala jejich kompetence.

Pavel Němec, zástupce ředitele MP Nový Jičín: “Z významných událostí, které můžeme vzpomenout, byly zcela jistě povodně, které jsme tady zaznamenali několikrát. Kde městská policie působila v rámci ostrahy a uzávěr různých území.”

Daniel Rýdel, který je v pořadí sedmým ředitelem městské policie, nastoupil do funkce v roce 2019.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Co se týče technického vybavení, tak došlo k přechodu a vybudování nové digitální rádiové sítě, kdy jsme vlastně vysílali ještě na analogových převaděčích. Došlo také ke spuštění bodového měření rychlosti vozidel.”

Oslavy 30. výročí založení plánuje městská policie na 15. červen na Masarykově náměstí.

Nahlásit chybu


K tématu