Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silnice I/48 se v místě napojení na dálnici u křižovatky na Rybí rozšíří

Na silnici I/48 u Nového Jičína začaly další stavební práce. Rozšíří se dočasné napojení této komunikace na dálnici. Stavba potrvá zhruba do poloviny května.

Úsek dálnice D48 mezi křižovatkou na Rybí u Nového Jičína směrem na Příbor byl otevřen v prosinci 2020. Teď v březnu oznámilo Ředitelství silnic a dálnic rozšíření napojení silnice I/48 na tuto dálnici. Cestou z Nového Jičína směrem na Příbor a zpět totiž řidiči tudy dosud projíždí zúženou částí vozovky. 

Jan Rýdl, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: “Provedeme rozšíření násypu zemního tělesa za mostní estakádou u Libhoště, dojde rovněž na rozšíření vozovky a jízdních pruhů. Dělníci obnoví ocelové jednostranné svodidlo a současná mýtná brána bude zdemolována. Úprava je navržena v celkové délce 120 metrů.”

Stavební práce za zhruba 3 a půl milionu korun jsou plánovány v termínu od 16. března do 17. května. Po dobu jejich trvání nebude potřeba objízdných tras, veškerý provoz mezi Novým Jičínem a Příborem zůstane zachován v zúženém obousměrném režimu.

Nový Jičín však ještě daleko netrpělivěji čeká na pokračování přestavby silnice I/48 na dálnici ve svém katastru také v opačném směru. V oblasti napojení na Šenov u Nového Jičína je plánován velký kruhový objezd.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tyto aktivity státu potažmo Ředitelství silnic a dálnic jsou pro naše město velmi důležité. Situace kolem Nového Jičína je velmi komplikovaná. Co se týče této akce, jedná se opravdu jen o rozšíření v tom úseku Rybí a sirné lázně. Ten proces toho velkého kruhového křížení, který by měl odvádět dopravu mimo Šenov a Kunín ten zatím jen probíhá formou řízení. Je to na úrovni kraje, kde kraj změnil územní plán a vypořádává se s námitkami účastníků řízení.”

Stavba, která také odvede dopravu z města do průmyslové zóny na ulicí Hřbitovní, by měla být zahájena do tří let.

Loni v srpnu pak začala modernizace silnice I/48 na dálnici mezi de facto Starým Jičínem a Bělotínem. Úsek má být hotov do konce roku 2023.

Nahlásit chybu


K tématu