Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín vybízí v květnu k darování krve, ideální jsou úterky

Zdravé město Nový Jičín podporuje dárcovství krve. Spolu s nemocnicí připravilo na květen motivační kampaň, která má oslovi i prvodárce. Na oplátku mohou mimo jiné získat cennou informaci o svém zdraví.

Krev je potřeba stále, a to nejen pro operace, ale je i celá řada diagnóz, které je nutné léčit transfuzí. Na podporu dárcovství krve vznikla v Novém Jičíně kampaň Daruj krev se Zdravým městem, ve spolupráci se zdejší nemocnicí. Teď v květnu se koná její druhý ročník.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to taková snaha podpořit právě lidi, kteří to ještě nevyzkoušeli, aby šli poprvé darovat krev. Důkazem jsem toho i já. Když jsem byl před rokem darovat poprvé, tak jsem zjistil, že to opravdu není problém a člověk má dobrý pocit, že může něco málo pro někoho udělat, možná dokonce zachránit život.”

Darovat vzácnou tekutinu v rámci kampaně mohou zájemci v květnové úterky, registrace je na webu nemocnice. Drobné odměny od Zdravého města obdrží všichni, nejen prvodárci.

Nela Mechlová, transfuzní oddělení, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Ta krev je potřeba celoročně. Cítíme nedostatek, máme takové zprávy i z krevní banky, takže vítáme každého dárce, který za vámi přijde. Jsme velmi rádi, že můžeme přivítat i mladé lidi. Chodí darovat krev studenti středních škol, byla u nás Educa, chodí ze spolků, třeba skauti.”

Pro dárce také nemocnice připravila různé benefity, jedním z nich je laboratorní vyšetření jejich krve v rámci odběru. Dozví se tak cenné informace o svém zdraví.

Nela Mechlová, transfuzní oddělení, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Na konci května jsme připravili vyšetření cholesterolu, glukózy a jaterních testů, takže takové to základní vyšetření, které u nás dárci budou mít zdarma.”

Transfuzní oddělení rovněž aktivně podpoří květnovou kampaň Český den boje proti rakovině, třeba konzultací v rámci prevence onkologických onemocnění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy