Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté chtějí loňský úspěch zopakovat

Basketbalisté vstoupili do nového ročníku první ligy. S podobně složeným týmech chtějí minimálně zopakovat úspěch z loňské soutěže, a to umístění v první čtyřce.

S loňskou sezonou mohli být novojičínští basketbalisté spokojeni. A mužstvo v I. lize postoupilo mezi závěrečnou čtyřku, vyřadil je až tým Slavia Praha, který se nakonec probojoval do nejvyšší soutěže. Přáním pro právě začínající ročník soutěže je - výsledek zopakovat.

David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Tým je složený podobně, takže já si myslím, že si nemusí ty cíle klást zase nějak úplně dole. Chtěli bychom se určitě dostat to play off. uděláme proto maximum. Zase nám pomáhají kluci z Ostravy plus i naši kluci z Nového Jičína jsou zase o něco zkušenější. Takže věřím, že to bude fungovat.”

Barvy domácího klubu tak budou opět hájit například odchovanci Zdeněk Jakubu, Jan Kelar, Lukáš Pindroch nebo Daniel Panák. Z posil z NH Ostrava to budou mimo jiné Gianluca Prošek, Kevin Týml a Tomáš Havlík.

Jan Kelar, hráč BC Nový Jičín: “My doufáme, že úspěch bude ještě větší, samozřejmě vždy do každého zápasu jsem se s tím, že chceme vyhrát a bereme jen výhru.”
Lukáš Bukovjan, hráč BC Nový Jičín: “Určitě bychom minimálně chtěli zopakovat to umístění z loňska, neli lépe. A to je náš cíl do nadcházející sezony.”
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Kluci z Nového Jičína zůstávají, zkoušíme zapracovat, zatím jen na tréninku, naši mládež, jednoho kluka z U19. Zatím ho tedy chceme zařadit alespoň na tréninky.”

Hracími dny první ligy budou zpravidla pátky se začátky utkání v 19 hodin, výjimečně, právě kvůli spolupráci s hráči NH Ostrava, to budou neděle v 16 hodin. Tento hrací den, neděle 19. září, byl právě dnem, kdy novojičínští basketbalisté odstartovalo letošní ročník soutěže doma proti Zlínu - sezonu zahájili vítězstvím 97:75.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy