Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská Ta Hakuna pokřtila v Galerce debutové album

V klubu Galerka pokřtila své debutové album novojičínská kapela Ta Hakuna. Toto uskupení sází na vlastní hudbu a texty v angličtině a natočilo i svůj první videoklip.

Galerka na Staré poště byla v lednu svědkem křtu prvního alba kapely Ta Hakuna. Kmotrem debutu této party novojičínských muzikantů byl bubeník kapely Tata Bojs Tomáš Neuwerth.

Jakub Stolař, Ta Hakuna: “Klub byl v podstatě vyprodaný, velice jsme si to užili, zahráli jsme repertoár naší kapely, který je momentálně zhruba na hodinu času.”
Jakub Juchelka, Ta Hakuna: “Cédéčko vzniklo v průběhu loňského roku. Pomáhal nám Tomáš Neuwerth z Kopřivnice, který to celé zaštítil. Na podzim a ke konci loňského roku se nám vše podařilo dokončit a vylisovat CD. Je tam osm písní, je to všechno v angličtině.”

Nutno dodat, že písničky jsou vlastní autorskou tvorbou členů kapely.

Nikola Zeťová, Ta Hakuna: “Texty vesměs píšu já, hudbu dělá můj muž. Potom to společně formulujeme s kapelou, dotváříme, dáváme tomu šťávu, tu správnou barvu a zvuk. Hodně textů jsem napsala na Islandu, takže jsem se tam hodně inspirovala i přírodou a věcmi, které jsem ven moment řešila. A některé ty texty byla taková zpověď, co bych si v životě přála, a tak nějak vidím, že se to všechno plní a je to super.”

Ještě před samotným křtem stihla kapela natočit i svůj první videoklip, a to ke skladbě Golden Ray. Její vizuální podoba vznikla v Beskydském divadle.

Jakub Juchelka, Ta Hakuna: “Abychom se dostali trochu více do povědomí posluchačů, takže nás napadlo jít na ten obraz. Vytvořili jsme videoklip. Byla to velmi rychlá akce, jeden večer vznikl scénář, a během jednoho dne jsme to natočili. Diváci to mohou na Youtube kanálu shlédnout.” 
Jakub Zeť, Ta Hakuna: “Vznikli jsme v roce 2018 jako duo, kterou jsem založil já se zpěvačkou Niki, kde jsme se potkali na Lidové konzervatoři v Ostravě. Asi po roce fungování se k nám kluci a v této sestavě jsme zůstali až dodneška.”

Původně se kapela jmenovala Hakuna Matata, což je svahilský výraz pro bezstarostnost.

Nikola Zeťová, Ta Hakuna: “Moc zařaditelní nejsme. Řekla bych, že je to něco mezi soulem, něco v tom smyslu.”
Jakub Stolař, Ta Hakuna: “Pro letošní rok teď v lednu máme v plánu ještě tři koncerty v Ostravě, Opavě a Frýdku-Místku. Potom budeme mít krátkou pauzu, asi do června, jelikož zpěvačka s kytaristou odjíždějí do Norska. Nicméně potom se v létě chystáme koncertovat, na našich webových stránkách bude možno vidět, kde budeme vystupovat. Pravděpodobně na hudebních festivalech a jiných letních akcích.”

Domácí příznivci kapely se určitě těší na to, že to bude třeba i v rámci Novojičínského kulturního léta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyJiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Paletten service logistik s.r.o. - pracoviště Nová Horka
Studénka
od 25 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková organizace - NJ
Nový Jičín
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry