Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seminář pro zastupitele představil TOP desítku projektů města

Radnice připravila prezentaci deseti nejdůležitějších investičních projektů letošního roku. Jako první se s nimi mohli seznámit zastupitelé na semináři. Teď budou materiály zveřejněny na webu města.

Semináře pro zastupitele k nejdůležitějším investičním projektům roku zavedla radnic před pěti lety. Cílem je poskytnout detailní informace, včetně způsobu financování. Letos vedení města prezentovalo 10 záměrů v celkové hodnotě zhruba 83 milionů korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Největší akce, která v letošním roce proběhne, je revitalizace střediska zeleně technických služeb na Palackého ulici, to je zhruba za 22 milionů korun. Ty další akce, které máme, už jsou menšího charakteru, ať už je to dopravní řešení situace na ulici Divadelní a Purkyňova, čili vjezd do sportovního areálu, vybudování parkoviště, cyklostezky a zeleně za zhruba osm milionů korun.”
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Dále budeme pokračovat v realizaci nových parkovacích míst podle již schválené koncepce parkování z roku 2020, kterou se postupně snažíme naplňovat. Letos dojde k vybudování celkem 42 parkovacích míst v celkové hodnotě téměř devět milionů korun. Konkrétně to bude na ulicích Luční, Dlouhá, Budovatelů a Smetanovy sady.”

Prezentace dále představila rekonstrukci zahrady u mateřské školy na Jiráskově ulici za 4 a půl milionu korun nebo odloženou realizaci skateparku za 11 a půl milionu korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Asi dva roky zpátky byl schválen projekt regenerace panelového sídliště Nerudova. V letošním roce začínáme první etapu, to je regenerace plochy před zahradním centrum, kde vznikne 15 nových parkovacích míst, bude zde doplněn nový mobiliář, vytvořena kontejnerová hnízda, doplněno veřejné osvětlení a zeleň.”

V rámci energetických projektů bude realizována rekonstrukce teplovodu v Loučce a pilotní projekt fotovoltaické elektrárny v areálu technických služeb.

Investice, která není velká objemem, ale rozhodně zaujme, je výsadba čtyř stromů kolem kašny na náměstí.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je to investice v hodnotě 1,85 milionu korun a momentálně je podána žádost o vydání závazného stanoviska na odboru památkové péče. Nicméně dle jednají v předchozím roce by to souhlasné stanovisko mělo být vydáno. Ten význam stromů bud jednak pro oživení náměstí, díky tomu, že tam budou lavičky, bude možné pod nimi posedět a samozřejmě to bude mít ekologický efekt, snížení prašnosti a hluku.”

O seminář letos projevilo zájem 13 z 29 zastupitelů, přišel si ho vyslechnout například Radek Polách, nováček v tomto voleném orgánu města.

Radek Polách (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Seminář byl velice dobře připravený z hlediska vedoucí jednotlivých odborů města, kterých se to týkalo. Mohu kvitovat, že byly zohledněny i záležitosti, které se týkají parkování, protože s dopravou a s parkování má Nový Jičín velké problémy. A jednou z takových zajímavostí pro Novojičínské je návrat zeleně do prostor Masarykova náměstí, kdy podle původních záležitostí z třicátých let minulého století tu budou nově osazeny čtyři stromy konkrétně lípy.”

Prezentace všech 10 projektů teď bude přístupná i veřejnosti, a to na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy