Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová Horka rozkvetla zimním aranžmá květin, otevřena je pro návštěvníky bez zimní přestávky

Zámek v Nové Horce na Novojičínsku na konci loňské turistické sezony nezavřel a zůstal přístupný celoročně. Návštěvníkům se prohlídky snaží zpestřit Zimním květinovým aranžmá od předního českého floristy Slávka Rabušice.

Brána barokního zámku Nová Horka u Studénky na Novojičínsku zůstala otevřená, i když v listopadu obvykle většina podobných objektů za zimní období zavírá. Návštěvníci se na prohlídku dostanou běžně o víkendech a od středy do pátku na objednání.

Petra Konečná, pověřená vedoucí zámku v Nové Horce: “V těchhle zimních dnech máme tu prohlídku zpříjemněnou krásným květinovým zimním aranžmá od předního českého floristy Slávka Rabušice, kterého návštěvníci mohou znát hlavně z naší sesterské pobočky ze zámku v Kuníně.”

Aranžmá v této době tvoří květiny umělé a protože zámek v minulosti vlastnili Vettrové z Lilie, nechybí v dekoracích ani tyto královské květy.

Petra Konečná, pověřená vedoucí zámku v Nové Horce: “Také lilie zde nalezneme, hlavně v části, kde je expozice věnovaná přírodní rezervaci Kotvice. Tam je krásná vazba. každopádně, když už jsme u těch lilií, tak bych si dovolila jedno lákadlo do budoucna. Se Slávkem Rabušicem budeme spolupracovat i nadále v červnu letošního roku se náš zámek provoní krásnými živými liliemi.”

To už bude zámek přístupný ve standardní otevírací době od úterý do neděle, na kterou přechází od 1. dubna, kdy začíná hlavní turistická sezona.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy