Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pohár starosty zapojil do sportů více než šest stovek dětí

Nový Jičín |

Prestižní meziškolní klání o Pohár starosty města má v Novém Jičíně dlouholetou tradici. Letos se do sportovního dne zapojilo více než šest stovek dětí. Utkaly se ve 14 disciplínách.

Atletické disciplíny, míčové hry, plavání, ale také třeba jízda zručnosti na kole, discgolf nebo stolní tenis. To je zhruba výčet disciplín sportovního klání, ve kterém o Pohár starosty města bojují žáci všech zdejších základních škol. Hostem klání je víceleté gymnázium.

Pavel Sedlář, organizátor, SVČ Fokus: “Gymnázium se účastní několika disciplín, do celkového poháru se nezapočítává, ale děti mohou získat zlaté medaile. Jinak se účastní našich pět škol, pohár obhajuje Základní škola Tyršova, tak uvidíme, kdo letos zvítězí.”
účastníci sportovní akce:
“Já jsem se zapojil do běhu na 1 500 metrů a skončil jsem asi předposlední. Hraji fotbal a rád chodím běhat, ale trochu delší tratě.”
“Už jsem běžela šedesátku, to tedy nedopadlo moc dobře, ale byl to fajn zážitek. A ještě budu skákat do dálky, na to se těším.”
“Dělám rád atletiku. Na konci poběžím štafetu čtyři krát sto metrů.”
Pavel Sedlář, organizátor, SVČ Fokus: “Máme čtrnáct tradičních disciplín plus jednu novinku, která ještě není součást poháru, ale je to takový ukázkový sport, jsou to šachy, které se hrají ve Fokusu. Chceme dát šanci i dětem, které třeba nejsou tak rychlé, ale zase jsou rychlé v myšlení.”
    Pavel Sedlář, organizátor, SVČ Fokus: “Smyslem akce je zapojit děti do sportu, protože ne každé dítě sportuje na vrcholové úrovni, ale třeba ve školách na chodbě hrají ping pong a tak dále, proto soutěžíme v těch patnácti sportech a celkově se Poháru starosty účastní asi 660 dětí.”

    Dalším bonusem akce je to, že se v jeden den zpřístupní dětem téměř všechna novojičínská sportoviště, letní a zimní stadion, hala ABC, fotbalové hřiště s umělou trávou, volejbalové kurty na ulici Msgr. Šrámka, bazén, tělocvičny na nové Komenského škole a navíc prostor Fokusu.

    A kdo nakonec odcházel s obřím pohárem vítěze letošního ročníku? Stejně jako loni školáci z Tyršovky.

    Nahlásit chybu


    K tématu

    Táborníci s Fokusem vyzkoušeli discgolf i metanou

    2. srpna 2025 12:18 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Středisko volného času Fokus pokrývá tábory celé prázdniny. Tematicky uspokojí dobrodruhy, umělecké duše i neposedy, kteří mají rádi pohyb. Právě na ty byl zacílen Hvězdný sportovní týden.

    Oblastní kolo turnaje v deskové hře určilo, kdo je dobrý počtář se štěstím

    2. prosince 2025 8:31 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Ve Středisku volného času Fokus v Novém Jičíně se konalo oblastní kolo školního turnaje ve hře Superfarmář. Děti se utkaly v deskové hře, ve které bylo potřeba počítat - a to i se štěstím.

    Ve Fokusu během jarních prázdnin soupeřily brambory s čivavami

    27. února 2025 15:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Novojičínské děti si poslední únorový týden užívaly jarní prázdniny. Program pro ně připravilo Středisko volného času Fokus.


    Po těžbě končí na Dole ČSM i úpravna uhlí, zaměstnanci dostanou odstupné

    Včera 13:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

    S ukončením těžby černého uhlí v Česku končí svou činnost také navazující provozy. Patří mezi ně i úpravna uhlí. Na konci února tam skončí zhruba 150 zaměstnanců.

    Policie hledá svědky tragické nehody na Bruntálsku. Viník zemřel, dva těžce zranění

    Včera 18:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

    27letý řidič Felicie nezvládl průjezd zatáčkou, přejel do protisměru a čelně se srazil s Octavií. Na místě zemřel. Z protějšího auta hasiči vyprostili dva těžce zraněné, muže a ženu. Nehoda se stala na začátku prosince mezi Městem Albrechtice a obcí Krásné Loučky. Policie nehodu stále prověřuje a obrátila se na veřejnost, hledá totiž svědky.

    Vzácné protilátky ohrožovaly porod, pomohla špičková péče FNO

    Včera 10:56 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

    Fakultní nemocnice Ostrava má za sebou mimořádný případ. Lékaři zde úspěšně zvládli rizikové těhotenství ženy s velmi vzácnými protilátkami v krvi, pro kterou v České republice neexistuje vhodný dárce. Díky pečlivé přípravě a využití moderních metod se nakonec narodil zdravý chlapeček.

    U řeky Lučiny v Havířově se daří bobrům, zásah vodohospodářů není nutný

    Včera 16:19 | Havířov | Bára Kelnerová

    Klidné úseky řek a dostatek potravy lákají zpět do krajiny stále více bobrů, kterým se daří i v Havířově. Správce toku Povodí Odry prozatím nemá důvod u řeky Lučiny zasahovat.

    ZŠ Pokorného se zapojila do Týdne wellbeingu. Poruba jej podporuje dlouhodobě

    19. února 2026 17:39 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

    Škola jako prostředí, kde se žáci i učitelé cítí dobře. To je poslání iniciativy Wellbeing, která pro školy každoročně pořádá také celorepublikovou týdenní akci. Opět se do ní zapojila i porubská ZŠ Karla Pokorného.

    Budoucí profesionálové trénovali na Karvinském moři záchranu tonoucího

    Včera 8:51 | Karviná | Anna Břenková

    Karvinské moře se stalo místem speciálního cvičení. Studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku si vyzkoušeli, jaké to je zachraňovat člověka propadlého ledem. Tyto zkušenosti využijí jak ve své budoucí profesi, tak v běžném životě.

    Hrad Hukvaldy nabízí mimořádné komentované prohlídky i v zimě

    Včera 9:16 | Celý MS kraj | Libor Běčák

    Přestože je většina památek v zimě pro návštěvníky uzavřena, například hrad Hukvaldy si lidé mohou po domluvě prohlédnout i nyní. Zasněžený hrad nabízí jiné pohledy na někdejší život jeho obyvatel.

    Policistům se podařilo dopadnout jednoho z kyberšmejdů. Hráli to na policistu a bankéře

    19. února 2026 12:34 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

    Ostravští kriminalisté poslali do vazby muže, který jako kurýr přebíral peníze od poškozených v rámci dnes už známého podvodu s falešným policistou a bankéřem. Podvodníci oběť tlačili do „tajné mise“ a vyhrožovali trestným činem.

    Havárie kanalizačního potrubí ve studénecké škole, uvnitř jsou sbíječky i děti

    Včera 8:30 | Studénka | Petra Dorazilová

    Studénka řeší havárii kanalizačního potrubí v Základní škole Sjednocení. Stavební práce se dotýkají celého prvního stupně a družiny. Děti zůstávají v lavicích.

    Děti se učí chápat umění formou zážitků. Karvinská galerie pořádá edukační workshopy

    Včera 12:44 | Karviná | Jiří Cileček

    Prohlédnout si výstavu nestačí. Děti ze základních škol mohou v Galerii města Karviné zažít výtvarné edukační lekce, které je učí díla nejen vnímat, ale také jim porozumět. Program propojuje moderní umění s vlastní tvorbou a dětským prožitkem.

    Svářeči

    Kopřivnice Nástup: od 1. března 2026 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

    Společenská akce potěšila klienty Charity

    Včera 13:16 | Studénka | Petra Dorazilová

    Charita připravila pro obyvatele svého Domova sv. Anny ples. Senioři si mohli užít odpoledne plné oblíbených melodií a potěšila je také přítomnost jejich blízkých.

    Karneval na lyžích na Svinci si užil ideální sněhové podmínky

    19. února 2026 12:24 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Dobré sněhové podmínky na svahu Svinec přály pořádání karnevalu na lyžích. Po sjezdovce se tak proháněli třeba motýl Emanuel, Pepek námořník nebo klaun.

    Osmiletá hrdinka zachránila po nehodě svou babičku. Ocenili ji i zástupci záchranné služby

    18. února 2026 16:12 | Fulnek | Jana Lipowská

    Osmiletá žákyně fulnecké základní školy svým odvážným činem zachránila po vážné nehodě svou babičku. Její čin ocenila nejen radnice, ale vyzdvihli jej také zástupci policie a moravskoslezské záchranné služby.

    Dětem v mateřince v Hückelově vile čtou před spaním i babičky

    18. února 2026 11:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Pohádky před spaním nechybí v žádné mateřské škole a obvykle je čtou paní učitelky. Ovšem za dětmi do mateřinky Montessori přicházejí předčítat i babičky, respektive členky seniorského spolku Být spolu aktivní.

    Nejhůře je na tom v Novém Jičíně zápasnická tělocvična

    18. února 2026 7:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

    Město je od poloviny loňského roku vlastníkem sportovišť tělovýchovné jednoty. Jejich správcem se staly technické služby. Tři z areálů jsou po rekonstrukci, v řešení je špatný stav tělocvičny a kuželny.

    Butovická žila Valentýnem a relaxačním týdnem

    17. února 2026 17:25 | Studénka | Petra Dorazilová

    Žákovský parlament Základní školy Butovická uspořádal u příležitosti Valentýna akci, která zpříjemnila žákům vyučovací den. Připraveny byly valentýnské vzkazy, které si mohli spolužáci navzájem posílat.

    Pohár starosty zapojil do sportů více než šest stovek dětí
    Vydáno 9. června 2025 13:56, Nový Jičín, Petra Dorazilová
    Prestižní meziškolní klání o Pohár starosty města má v Novém Jičíně dlouholetou tradici. Letos se do sportovního dne zapojilo více než šest stovek dětí. Utkaly se ve 14 disciplínách.

    Atletické disciplíny, míčové hry, plavání, ale také třeba jízda zručnosti na kole, discgolf nebo stolní tenis. To je zhruba výčet disciplín sportovního klání, ve kterém o Pohár starosty města bojují žáci všech zdejších základních škol. Hostem klání je víceleté gymnázium.

    Pavel Sedlář, organizátor, SVČ Fokus: “Gymnázium se účastní několika disciplín, do celkového poháru se nezapočítává, ale děti mohou získat zlaté medaile. Jinak se účastní našich pět škol, pohár obhajuje Základní škola Tyršova, tak uvidíme, kdo letos zvítězí.”
    účastníci sportovní akce:
    “Já jsem se zapojil do běhu na 1 500 metrů a skončil jsem asi předposlední. Hraji fotbal a rád chodím běhat, ale trochu delší tratě.”
    “Už jsem běžela šedesátku, to tedy nedopadlo moc dobře, ale byl to fajn zážitek. A ještě budu skákat do dálky, na to se těším.”
    “Dělám rád atletiku. Na konci poběžím štafetu čtyři krát sto metrů.”
    Pavel Sedlář, organizátor, SVČ Fokus: “Máme čtrnáct tradičních disciplín plus jednu novinku, která ještě není součást poháru, ale je to takový ukázkový sport, jsou to šachy, které se hrají ve Fokusu. Chceme dát šanci i dětem, které třeba nejsou tak rychlé, ale zase jsou rychlé v myšlení.”
      Pavel Sedlář, organizátor, SVČ Fokus: “Smyslem akce je zapojit děti do sportu, protože ne každé dítě sportuje na vrcholové úrovni, ale třeba ve školách na chodbě hrají ping pong a tak dále, proto soutěžíme v těch patnácti sportech a celkově se Poháru starosty účastní asi 660 dětí.”

      Dalším bonusem akce je to, že se v jeden den zpřístupní dětem téměř všechna novojičínská sportoviště, letní a zimní stadion, hala ABC, fotbalové hřiště s umělou trávou, volejbalové kurty na ulici Msgr. Šrámka, bazén, tělocvičny na nové Komenského škole a navíc prostor Fokusu.

      A kdo nakonec odcházel s obřím pohárem vítěze letošního ročníku? Stejně jako loni školáci z Tyršovky.

      Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000049130/pohar-starosty-zapojil-do-sportu-vice-nez-sest-stovek-deti