Nový Jičín má i nejkrásnější náměstí

Po získání titulu Nejkrásnější vlakové nádraží roku 2015 se teď Nový Jičín dočkal dalšího úspěchu. Toto město má v rámci České republiky i nejkrásnější náměstí.

Reklama

Vyhlášení výsledků celorepublikové soutěže “Nejkrásnější náměstí či náves” proběhlo v Brně na odborné konferenci Moravské obce a města.

“Chci poděkovat našim předkům, že postavili takto krásné náměstí. Druhou rovinou je oprava, která proběhla v roce 2009 a chci poděkovat celému realizačnímu týmu, a třetí rovina, která byla hodně důležitá pro porotu je právě ta, aby to náměstí žilo, to znamená, aby se tu setkávali občané, aby tady probíhaly akce,” uvedla Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína

Soutěž vyhlásil internetový portál Moravské hospodářství ve spolupráci s Nadací Partnerství.

Do zápolení se přihlásilo 71 měst a obcí z celé České republiky. Odborná porota vybrala čtyři návsi a pět náměstí, mezi kterými bylo i to novojičínské, k postupu do druhého kola. O vítězi finále rozhodla veřejnost na internetu.

“V průběhu počátku 16. století zde byly vystavěny renesanční kamenné domy a ten historický ráz doprovází město v celých jeho dějinách,” potvrdil jedinečnost náměstí Radek Polách, historik Muzea Novojičínska

Pro svou jedinečnost bylo centrum Nového Jičína před 48 lety vyhlášeno Městskou památkovou rezervací.
LUCCO a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

MATEICIUC a.s.
Nový Jičín
od 15 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu