Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další úsek cyklostezky propojí Studénku s Albrechtičkami

  • Studénka,

Studénka připravuje vybudování dalšího úseku cyklostezky. Plánovaná trasa propojí město s obcí Albrechtičky. Realizace je ve fázi přípravy projektové dokumentace.

Po cyklotrase už bezpečně cyklisté projedou ze Studénky do místní části Nová Horka, a také například mezi Butovicemi a Studénkou po ulici Sjednocení, kde vede společná trasa pro cyklisty a chodce. Teď radnice připravuje nový úsek cyklostezky, dlouhý zhruba dva kilometry.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Ta cyklostezka nově směrem do Albrechtiček by měla vést od nádraží Českých drah a v podstatě po konci ulice Nádražní by měla probudit přes takzvané Štramberské mosty, bývalé železniční, takže v podstatě po vede po hrázi rybníku Kačák až směrem do Albrechtiček, kde by se měl napojit na komunikaci, která tam začíná směrem do obce.”

Na projektovou dokumentaci přispěl dotací Moravskoslezský kraj. Hotova by měla být do konce května letošního roku.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “S obcí Albrechtičky spolupracujeme, sešli jsme se tady už v minulém volebním období už před třemi lety, kdy jsme se bavili o tom, že zpracováváme studii, že je našim záměrem cyklostezku vybudovat. V podstatě zástupci obce Albrechtičky jsou tomu nakloněni a bude pak připravovat případné společné memorandum, které by mělo sloužit jako podklad v žádosti o dotaci na celkovou realizaci této akce, která prospěje nejen občanům obou obcí, ale určitě i návštěvníkům Poodří, protože cyklostezka povede skrze CHKO Poodří.”

Žádat o dotaci na realizaci cyklostezky bude Studénka z možných Integrovaných regionálních operačních programů zaměřených na cyklodopravu nebo rozvoj venkova. Například na cyklotrasu podél ulice Sjednocení, která byla dokončena na sklonku roku 2019 a stála necelých 13 milionů korun, získala dotaci ve výši 90 procent.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Našim cílem je postupně Studénku maximálně zapojit do celého cykloregionu v rámci Moravskoslezského kraje, a to na ty páteřní cyklostezky, které vedou z Olomouckého kraje směrem až do Beskyd. V tuhle chvíli se napojujeme na okolní části města, potažmo okolní obce, a samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom propojili všechny obce v okolí cyklostezkami, popřípadě cyklotrasami, protože je to kombinace provozu pro cyklisty bezpečného charakteru. Myslím si, že je to zapotřebí, že lidé takto nejen aktivně tráví svůj volný čas, ale zároveň je to i šetrnější k přírodě.”

Realizace nového úseku cyklostezky do Albrechtiček by, po získání všech povolení a úspěšné žádosti o dotaci, mohla nastat nejdříve v příštím roce, pravděpodobně ale v roce 2025.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy