Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Poslední rok školky vyměnili za přípravnou třídu na Butovické

 • Studénka,

Letošní školní rok je pro Základní školu Butovická výjimečný díky zcela novému projektu. Premiérově tu byla otevřena přípravná třída pro předškoláky. Takzvaný “nultý ročník” využili například rodiče dětí s odkladem.

Tyto děti předškolního věku by klasicky byly v mateřské škole, díky nové přípravné třídě, takzvanému “nultému ročníku, ale od počátku září navštěvují základní školu na ulici Butovická.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Rozhodla jsem se otevřít přípravnou třídu v tomto školním roce z jednoho prostého důvodu, a to bylo, že jsme chtěla pomoci rodičům a hlavně jejich dětem v předškolním věku, aby měly jednoduchý a dá se říci krásný vstup do první třídy. Tato přípravná třída je pro děti předškolního věku, může být otevřena v počtu 10 až 15 dětí. My máme 14 žáčků a je tady úžasný individuální přístup k těmto dětem.”

Nástupu do přípravné třídy předcházel na jaře zápis.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Jsou to děti, které buď jsou po odkladu, nebo mají přirozený odklad nebo jsou to klasicky předškoláci. Máme tu děti ze Studénky, Bílovce a Kujav.”

Děti tu mají program jako předškoláci v mateřské škole, částečně si hrají a částečně se učí základní vědomosti a dovednosti.

Markéta Vašíčková, učitelka přípravné třídy ZŠ Butovická: “Je to něco mezi školou a školkou, první pololetí pracujeme více jako v klasické mateřské škole, to druhé pololetí už se budeme snažit více pracovat jako na základní škole, aby děti udržely déle pozornost při aktivitách a neměly potom v první třídě problém.”
  Markéta Vašíčková, učitelka přípravné třídy ZŠ Butovická: “Dneska zrovna pracujeme na interaktivní tabuli, učíme se geometrické tvary, vedle děti ve skupince zase zkouší orientovat se v prostoru, pravolevá orientace.”
  Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: “Tyto děti tady samozřejmě spát nemusí, přizpůsobujeme jim to, aby měly celou školu k dispozici, to znamená, že ráno mohou chodit do školní družiny, potom mají svůj cyklus výuky, potom jdou na oběd a dále mohou být ve školní družině. Také mohou chodit do kroužků v rámci družiny."

  Základní škola Butovická je první školou ve Studénce, která přípravný ročník zavedla, a obecně je tak zatím v novojičínském regionu poměrně ojedinělá, “nultý” ročník funguje například ve Fulneku.

  Nahlásit chybu


  K tématu
  Jiří Červinka - pracoviště MSK
  Bravantice
  od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

  Detail

  NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
  Kopřivnice
  od 18 000 Kč/měsíc

  Detail

  ASF jobs s.r.o. - pracoviště
  Nový Jičín
  od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

  Detail